Jak odstranit tmavé usazeniny na dně záchodu? Vyzkoušejte tyto účinné tipy!

0
(0)

Dalibor , 25. 03. 2021

Pro úklid koupelny je nutné často použít o něco účinnější čisticí prostředky, které si poradí se všemi bakteriemi, viry i usazenými nečistotami. Pokud je ve vaší domácnosti navíc tvrdá voda, můžete se potýkat i s vodním kamenem. Vyzkoušejte tyto metody čištění koupelnových usazenin a dejte sbohem nekonečnému úklidu.

Obzvlášť tvrdá voda může zapříčinit ošklivé usazeniny ve vaně, na baterii, v umyvadle nebo v záchodové míse. Tento problém lze vyřešit celkem jednoduše, pokud použijete ten správný a účinný čisticí prostředek. Vyzkoušejte metody, se kterými snadno odstraňují nečistoty všechny ženy v domácnosti.

Zkuste odvápnění celé záchodové mísy

Než se pustíte do odvápnění, je nutné odstranit veškerou vodu ze záchodu, aby se vám prostředek dobře rozpustil a voda nepřekážela. Pomocí odstraňovače vodního kamene pak dobře odstraníte veškeré nečistoty. Vodní kámen se při aplikaci tohoto prostředku nerozpouští, ale přímo odlupuje po menších kouscích ze stěn záchodu. Proto použijte například menší kartáček a povrch drhněte.

Velmi oblíbený pomocník pro čistý záchod je také čistič W5, který koupíte v řetězci Lidl. Ten je velmi účinný, navíc jeho pořizovací cena není příliš vysoká. Pomůže vám také k odstranění vodního kamene a usazenin na nerezových bateriích či přímo v umyvadle.

Domácí čističe koupelen jsou plné chemie

Váš záchod můžete zachránit od nevzhledných tmavých usazenin také pomocí kyseliny chlorovodíkové. Pro aplikaci je nutné zbavit záchodovou mísu veškeré vody. Poté můžete nanést kyselinu a nechat působit několik hodin, aby se všechny usazeniny rozpustily. Při použití kyseliny chlorovodíkové se doporučuje nechat v koupelně otevřené okno. Zápach chemie je totiž velmi silný.

Jestliže chcete vyzkoušet čisticí prostředek bez chemie, pak můžete vyzkoušet i jedlou sodu spolu s octem. Tyto dvě ingredience pomáhají rozpustit veškeré nečistoty, navíc skvěle dezinfikují.

Dobrým pomocníkem proti vodnímu kameni je i oblíbený nápoj

Vodní kámen dokáže rozpustit i coca cola. Ač se tento postup může zdát jakkoliv zvláštní, nalitím coca coly do záchodové mísy se zbavíte všech nečistot poměrně jednoduchou formou. Stačí černou limonádu nalít do záchodu a nechat působit přes noc. Ráno jen jednoduše spláchnete.

👍 Tento návod je užitečný