Jak odstranit snadno a bez námahy skvrny od mýdla.

0
(0)

Dalibor , 14. 11. 2020

Vodní kámen a skvrny od mýdla jsou postrachem snad všech žen v domácnosti. Koupelny i sprchové kouty je nutné často umývat, právě aby je vodní kámen nenapadl. Jeho odstranění patří k nejhorším druhům domácích činností.

Na vodní kámen vyzrajete jednoduchým trikem

V drogeriích můžete sehnat spoustu různých prostředků na odstranění vodního kamene a skvrn od mýdla. I když ale koupelnu skvěle vyčistíte, baterie a vodovodní kohouty mohou zůstat špinavé a neuklizené. Především v těchto místech je ale důležité dodržovat hygienickou čistotu.

Na vodní kámen se spoustě ženám osvědčila jediná potravina, a tou je citron. Koupíte ho všude v obchodech a je jedinečným společníkem. V zimě ho můžete jíst, abyste předešli nachlazení a v létě vás může osvěžit. Citron ale můžete využít i na takovou činnost, jako je odstraňování vodního kamene.

Pomohou i triky našich babiček

Citron není jediná surovina, která vám může v domácnosti pomoci od vodního kamene. V rychlovarné konvici se také vodní kámen usazuje, stačí ale svařit vodu s decilitrem octa nebo lžící kyseliny citronové, nechat chvíli stát a vodní kámen se rozpustí.

K vyčištění záchodu vám poslouží také ocet, nalijte ho klidně celý litr, nechte působit a po několika hodinách jen vydrhněte záchodovou štětkou. Kromě citronu můžete na baterie použít také octový roztok. Stejná surovina pomůže i proti vodnímu kameni v pračce. Tam stačí jednou měsíčně přidat litr octa a poté „vyprat“ na 90 stupňů. Ocet můžete použít také do každého praní, protože dezinfikuje.

Další možnosti jsou kuchyňské vlhčené ubrousky. Pokud s nimi vodní kámen setřete, použijte ještě suchý hadřík k vyleštění. Budete se divit, co takové ubrousky dokážou. Samozřejmě můžete nakoupit i osvědčené prostředky z obchodů, které ale mohou obsahovat různé chemické složky, které by mohly baterie nebo spotřebiče poškodit.

Pokud budete koupelnu čistit pravidelně, budete mít radost z toho, jak je čistá a několik minut úklidu denně je to nejmenší, co můžete udělat.