Jak nejlépe nechat vysušit prádlo, venku určitě ne

0
(0)

Dalibor , 29. 09. 2022

Při praní by se oblečení mělo nechat uschnout. A jak by se to mělo udělat? Většina lidí suší prádlo venku. To však není nejlepší řešení, protože je zde mnoho problémů. Které to jsou? Podívejme se společně na jejich seznam. Najednou si uvědomíte, že to není pro vaše oblečení to nejideálnější, ale to nejhorší. Čemu se tedy vyvarovat?

Děti a zvířata

Děti a jejich domácí mazlíčci si rádi hrají venku. Pokud sušíte oblečení venku na zahradě, není nic neobvyklého, že jím proběhnou. Nejenže ji mohou ušpinit, ale mohou ji také omylem stáhnout z linky na zem. V obou případech je jasné, že je třeba ho znovu vyprat.

Sousedi

Pokud máte dobré vztahy se svými sousedy, je vše v naprostém pořádku. V opačném případě můžete očekávat, že najdou různé způsoby, jak vám škodit. Jedním z nich je, že na vaše oblečení mohou záměrně házet různé druhy nečistot. Pokud k němu mají přístup, mohou ho snadno strhnout na zem. A budou se vymlouvat, že to způsobil vítr.

Déšť

Při plánování sušení oblečení věnujte pozornost předpovědi počasí. A to opravdu velmi obezřetně. Déšť je váš velký protivník, a když začne pršet, oděvy jsou nejen mokré, ale často i špinavé. A lze je všechny znovu vyprat.

Sluneční paprsky

Na slunci vaše oblečení uschne skutečně velmi rychle. Pamatujte však, že sluneční světlo má i své negativní stránky. Možná zjistíte, že vaše oblečení bude rychleji blednout. Pokud chcete zachovat intenzitu barev, doporučujeme nesušit oblečení venku.

Pachy

I přesto, že se to na první pohled nezdá, je vzduch venku plný zápachů. Z aut, továren, sousedova grilování nebo pachů z polí. Všechny tyto látky jsou později absorbovány jednotlivými vlákny oděvu. Po zaschnutí rozhodně nebude vonět tak svěže, jak byste očekávali.

Hmyz

Nachází se všude kolem nás a je ho spousta. A hmyz může vaše oblečení velmi rychle ušpinit. Mohou to být vosy, komáři, ale také mouchy, které později vytvářejí malé skvrny, které jsou dobře viditelné na světlém oblečení. Takže máte další velký problém s oblečením.

Zdroj: svetkreativity.cz