Jak naložit okurky do minerální vody? Nepotřebujete konzervanty ani ocet

0
(0)

Dalibor , 06. 05. 2021

Tento recept je velice zajímavý, protože při nakládání okurek máme zajetý „rituál“, při kterém okurky naložíme do octa a dalších konzervantů. V tomto případě je ale nebudete potřebovat, protože v receptu si je naložíte do minerálky vody. Zjistíte, že je to velmi dobrý nálev, který budete využívat častěji.

Základem jsou kvalitní okurky a také kvalitní voda

Na naložení kyselých okurek budete potřebovat:

  • 5 kg malých okurek
  • 2 balení kopru
  • Česnek – dávejte podle chuti, jak kdo má rád
  • Voda
  • Sůl

Okurky, pokud nemáte domácí, vybírejte opravdu pečlivě, protože na kvalitě velmi záleží. Dobře je poté umyjte. Do lahví nebo sklenic dejte po jednom balení kopru. Okurky dávejte nejlépe do velkých pětilitrových lahví, ale pokud máte okurky menší, můžete je vložit i do menších sklenic. Pokud nenaplníte celou lahev, k okurkám můžete přidat i květák, který naložený chutná také skvěle.

Podle chuti přidejte česnek – někdo má rád pálivější okurky, tak může přidat až 10 stroužků. Můžete ho ale úplně vynechat. Poté lahve naplňte vodou. Zkontrolujte, jestli máte lahve nebo sklenice dobře uzavřené, aby neunikal vzduch.

Sklenice dejte na chladné a tmavé místo

Takto připravené okurky můžete skladovat například ve sklepě. Vydrží až tři měsíce otevřené, pokud je necháte zadělané, ve sklepě je můžete mít ještě o něco déle. Abyste se do lahve dostali, je nutné použít vidličku nebo jiný předmět. Používejte raději sklenice s širokým hrdlem nebo plastové lahve, které můžete snadno rozřezat.

Tento recept je jednoduchý v tom, že do něj nebudete potřebovat ani ocet, ani žádné konzervanty a okurky vám i tak vydrží dlouho čerstvé a můžete si je dopřát po celou zimu. Určitě tento trik vyzkoušejte, ušetříte si čas nakládáním a okurky vyjdou levněji. Můžete vyzkoušet naložit i jiné druhy zeleniny. Nezapomeňte kontrolovat, jestli jsou víčka těsně uzavřená, jinak se zelenina pokazí i ve sklepě.