Jak nabrousit staré struhadlo? Použijte tento snadný tip

0
(0)

Dalibor , 09. 04. 2021

V každé domácnosti najdete pomocníky, kteří se používáním často opotřebí a je nutné je vyměnit za nové, nebo jim dodat správný šmrnc inovací. Mezi takové náčiní patří domácí struhadlo, nože i škrabky. Špatně se nám pak pracuje například se struhadlem, které je otupělé a neslouží nám tak, jako dřív. V takové situaci nám nezbývá nic jiného, než ho vyhodit a vyměnit za nové. Pojďte se ale podívat na možnost, jak neplýtvat penězi a ze starého struhadla si udělat nové.

Při koupi nového struhadla, tak jako každého domácího pomocníka, hledíme na jeho kvalitu. Počítáme s tím, že nám bude nějakou chvíli doma sloužit, proto vybíráme struhadlo ze silného a odolného materiálu. V takovém případě máme jistotu, že broušení nebo zbavování se ho nebude na denním pořádku. Je potřeba se také o něj náležitě starat, proto je dobré po každém použití struhadlo umýt, nejlépe pod tekoucí vodou, a vysušit.

Jemný smirkový papír a voda

Podívejte se na velice jednoduché broušení starého kuchyňského struhadla. Potřebujete k tomu opravdu jen trochu vody a smirkový papír. Není třeba zjišťovat, jakými směry po struhadle přejíždět. Snadno uchopíte struhadlo ve vodorovné poloze a rychlými pohyby přejíždíme všemi směry po celé ploše. Stačí k tomu jen pár sekund a struhadlo bude jako nové. Není však dobré tuto techniku provádět déle než 20 vteřin, mohlo by se struhadlo zcela poškodit.

Voda pomůže

Pro dosažení lepších výsledků, můžete použít vlažnou vodu. Stačí jen smirkový papír namočit a technika se vůbec nemění. Za pomocí vody můžete snadno získat opět krásně ostré a účinné struhadlo.

Když nemáme smirkový papír

Může se stát, že smirkový papír doma nemáte, v takovém případě jde na řadu obyčejný alobal, který najdete jistě i ve vaší domácnosti. Není nic jednoduššího, než kousek alobalu zmuchlat do malé kuličky a stejnou technikou nabrousit struhadlo. Je také výborným pomocníkem při broušení různých nožů, nůžek a dalšího ostrého náčiní.

Po samotném broušení je potřeba struhadlo pořádně opláchnout vodou a zbavit ho tak nečistot, které po broušení zůstanou.