Jak vypěstovat na zahradě krásnou zeleninu, která čistí krev a pomáhá při boji proti rakovině?

0
(0)

Dalibor , 14. 05. 2021

Rádi byste vyzkoušeli pěstování řepy na zahradě, ale bojíte se, že vaše pokusy budou marné? Obáváte se, že bude řepa dřevitá, nebo že bude mít malou bulvu, anebo snad že nebude dobrá a sladká? Pokud řepě najdete vhodné stanoviště, dopřejete ji potřebnou péči a budete jí pravidelně dopřávat hnojivo z kyseliny borité, můžete všechny vaše obavy s klidem na duši vyloučit. Právě kyselina boritá vám zajistí dobrou, pevnou, křupavou a sladkou bulvu.

Pěstování řepy

Pěstování řepy se může zdát být jednoduché, každopádně tomu není úplně tak. Řepa je plodina, která vyjadřuje splnění určitých podmínek, pokud je ale dokážete splnit, můžete se těšit na chutné plody. Myslete na to, že řepa je rostlinou, která potřebuje mít okolo sebe poměrně velké množství místa. Nemůžete vysít semínka těsně blízko sebe, to by řepa měla možnost dostatečně narůst. Ideální vzdálenost mezi jednotlivými rostlinkami by měla být 15-20 centimetrů.

Další podmínkou, kterou řepa potřebuje mít, je dostatečná a pravidelná zálivka. Právě dostatečné množství zálivky zodpovídá za dostatečně veliké plody. Proto byste měli řepě dopřát dostatečné množství vody a každodenní zálivku, nikdy ji nenechte vyschnout. Pořád by měla být alespoň mírně vlhká. Nesmíte rostlinky topit ve vodě, ale je velmi důležité, aby jí měly dostatek. Jedině tak řepa zvládne nabrat správnou velikost.

Hnojení

Aby byla řepa taková, jakou si představujete, dopřejte ji půdu bohatou na kyselinu boritou. Právě, díky této látce bude řepa nejen velká, ale také křehká, křupavá, sladká a chutná. Pokud tedy chcete přihnojit řepu a dopřát ji při tom právě kyselinu boritou, rozpusťte právě 10 gramů kyseliny borité v konvi vody, kterou pak půdo pravidelně zalévejte. Pak dejte řepě od kyseliny borité chvíli odpočinout, ale myslete také na to, že je potřeba ji pravidelně doplňovat.