S tímto velmi jednoduchým, ale účinným receptem zapomenete na vysoký krevní tlak.

0
(0)

Dalibor , 05. 11. 2020

Spousta populace trpí vysokým krevním tlakem. Tito lidé často skončí u lékaře, kteří jim doporučí léky, a přitom sami nevědí o tom, že existuje jednoduchý recept z přírodních surovin, který vám za pár let vrátí krevní tlak do normálních hodnot.

Pomůže vám nejen odvar z šípku, ale také malé množství alkoholu

Tento jednoduchý recept vám od vysokého tlaku pomůže, pokud budete odvar užívat po několik měsíců. Stejně jako u jiných způsobů, nelze očekávat rychlé výsledky.

Stačí dát do hrnce několik lžic šípků, přidat kousek cibule a nalít jeden litr studené vody a vařit asi 10 minut na mírném ohni. Poté nechte vychladnout, cibuli vymačkejte a je-li to nutné, přidejte další převařenou vodu, protože je důležité, aby vývar měl jeden litr. Užívejte čerstvé dva dny, poté je nutné připravit novou porci. Zkuste s léčbou vydržet čtyři měsíce, poté by se váš krevní tlak měl srovnat – kontrolu proveďte u lékaře.

Kromě pití odvaru z šípků vám pomohou také krátké a intenzivní procházky. Meditační cvičení, jóga a hluboké dýchání snižují hladinu stresových hormonů, což zajišťuje také snížení krevního tlaku. Také alkohol může pomoci. Podle studií se zjistilo, že čím méně pijeme, tím méně se krevní tlak snižuje. Dopřejte si tedy denně alespoň 300 ml piva nebo 140 ml vína.

Máte rádi kávu? Tu si nezakazujte, ale přejděte na bezkofeinovou

Káva jako taková pomáhá díky kofeinu udržovat koncentraci. Kofein ale také zvyšuje krevní tlak, a zvyšuje účinek stresu. Je proto vhodné přesedlat na kávu bez kofeinu, ze které budete mít stejný požitek, ale nebude ubližovat svému zdraví. Mezi další způsoby, jak si od vysokého krevního tlaku ulevit, patří:

  • Konzumace brambor
  • Dopřát si kousek hořké čokolády
  • Nepřetahovat se v práci
  • Konzumace sóji

Zajímavým poznatkem je, že i chrápání může způsobit vysoký krevní tlak. Chrápání je totiž jedním z příznaků spánkové apnoe. Dalším příznakem může být i únava a ranní bolesti hlavy.