Jak na vyčištění trouby bez chemie? Díky tomuto návodu to zvládnete!

0
(0)

Dalibor , 01. 01. 2021

Pokud používáte v kuchyni také troubu, určitě víte, že její vyčištění je někdy opravdu výzva. Neobejde se to bez množství nejrůznější práškové chemie, protože nečistoty jsou často přischlé a velmi odolné. Přesto existuje zcela přírodní cesta, tedy způsob zcela ekologický, jak můžete troubu jednoduše a efektivně vyčistit bez chemických přípravků. Je to šetrné nejen k přírodě, ale také k vašemu zdraví.

Co budeme potřebovat k vyčištění trouby bez chemie?

Vaše trouba může vypadat doslova jako nová i díky zcela přírodnímu čištění. Všechny nutné ingredience a pomůcky, které budete při čištění potřebovat, už přitom máte doma. Pravděpodobně tedy nebudete muset nic dokupovat. Potřebovat tedy budete:

  • 1/2 šálku jedlé sody
  • 4 lžíce vody
  • gumové rukavice
  • vlhký hadřík
  • silikonovou stěrku
  • 1/4 šálku octa

Čistíme troubu krok za krokem

Nyní se pojďme podívat na to, jaký je potřeba aplikovat postup. V prvé řadě je potřeba vyjmout z trouby veškeré plechy či jiné příslušenství. Nyní smíchejte dohromady sodu s vodou, čímž připravíte čistící pastu. Výslednou směs rozetřete rovnoměrně uvnitř trouby. Samozřejmě se vyhněte topným tělesům apod. Doporučujeme používat ochranné gumové rukavice. Nyní je potřeba nechat směs způsobit, ideálně přes noc.

Když se podíváte do trouby druhý den ráno, zjistíte, že soda pravděpodobně zhnědla. Tehdy je ten pravý čas vzít si vlhký hadřík a vše setřít. Pokud někde bude směs zaschlá, lze ji snadno odstranit silikonovou stěrkou.

Nyní je potřeba přelít ocet do láhve s rozprašovačem a nastříkat na místa, kde ještě zůstala jedlá soda. Vznikne chemická reakce, kterou poznáte díky tvořící se pěně. Nyní znovu vezměte vlhký hadřík a troubu pečlivě vyčistěte, dokud neodstraníte všechny nečistoty. Je-li to nutné, přidejte vodu nebo ocet. Hotovo, trouba by nyní měla být dokonale čistá!