Dar za pár korun dostupný pro všechny! Jak může česnek a voda zachránit před nemocemi?

0
(0)

Tomáš , 05. 10. 2021

Představíme vám osvědčený recept, který používaly již naše babičky. Za starých dobrých časů chudé rodiny neměly na drahé léky, které potřebovaly na různé nemoci. I v takových případech si ale lidé uměli poradit, proto na infekce a dalších nemoci používali domácí prostředky, které našli v kuchyni. Nejpoužívanějšími přísadami byli a stále jsou česnek, sádlo, bylinky nebo cibule.

Vyrobte si lék, který dáte dohromady z potravin, co máte doma

Udělejte si jednoduchý recept na česnekovou vodu. Je to nejlepší domácí prostředkem, jak zahnat nejen nachlazení, ale také různé infekce. Je to recept, který opravdu pomáhá. V určitém věku budete nemocní častěji, a proto je dobré vědět, co domácího vám může pomoci, aniž byste museli do lékárny a utráceli peníze. Oslabená imunita může být znovu posílená, a to obyčejným česnekem.

Starší lidé mohou být unavení po obědě, mohou trpět na oteklé nohy nebo jim bude nevolno. I když se stravujete zdravě, mohou některé příznaky onemocnění přetrvávat. Pokud k tomu navíc přiberete několik kilogramů, je jasné, že se bude jednat o nemoc. Lidé, kteří pracují u počítače, mají velmi často bolesti krku a páteře, protože sedí na jednom místě a protáhnou se jen občas. I takovým ale pomůžete ulevit.

Nemoci oslabí nejen imunitu, ale pokazí i náladu

Jestli si chcete ulevit od bolesti, nebo si jen preventivně pomoci, můžete to udělat s česnekovou vodou. Je to spolehlivá metoda našich babiček, které ji nadšeně používaly. Použití česnekové vody bude vidět hned po měsíci. Kalhoty vám budou volnější, ustoupí infekce a další nemoci. Příprava takového nápoje je přitom jednoduchá. Budete potřebovat jen sklenici vody a také několik stroužků česneku. Česnek očistěte a vymačkejte do sklenice s vodou. Nápoj dobře promíchejte a vypijte. Syrový česnek je skvělý pro své vlastnosti. Obsahuje mnoho cenných živin a posiluje imunitu.

Česnekovou vodu je dobré vypít ještě nalačno, než vůbec začnete svůj den. Pokud je váš ranní rituál sklenice citronově vody, můžete ji nahradit právě tou česnekovou. Připravit si česnekovou vodu můžete i dopředu. Stroužek česneku rozřízněte, dejte do porcelánové misky a zalijte litrem vody pokojové teploty. Po několika hodinách bude voda připravená k pití. Česnek má mimo jiné protizánětlivé vlastnosti, zrychluje metabolismus a také snižuje krevní tlak.