Moje stará lednička neustále zapáchala a nemohla jsem ji pořádně vyčistit. Pak jsem ale objevila tento trik.

0
(0)

Dalibor , 13. 04. 2021

V chladničce se mohou po nějaké době hromadit nepříjemné pachy, i když ji pravidelně čistíte. Může dojít k pronikavému zápachu, kterého se lze jen těžko zbavit. Existuje ale několik přirozených způsobů, jak ledničku vyčistit tak, aby zůstala delší dobu bez zápachu.

Chemické čisticí prostředky nejsou dobrou volbou

Mohou obsahovat nebezpečné toxiny, které ovlivní trvanlivost a chuť potravin v ledničce. Raději používejte přírodní metody, které jsou pro potraviny bezpečné, a nemusíte se bát konzumace. Alespoň jednou za týden ledničku důkladně vytřete. Můžete tak jednoduše zjistit, jestli se v ní netvoří plíseň nebo neunikla tekutina, která může postupem času zapáchat.

Každé jídlo byste měli skladovat zvlášť buď v krabičkách, nebo fólii. Po rozmrazení ledničku vždy otřete octovou vodou a buďte důkladní. Ocet neutralizuje pach a zbyde jen čistá lednička. Poté otřete čistým hadříkem dosucha, ale ocet z povrchů nesmyjte. Jinak by neúčinkoval tak, jak má.

Věnujte pozornost také gumovým částem chladničky

V gumičkách se obvykle hromadí spousta nečistot. Vždy je vytřete do sucha, jinak se bude deformovat. Můžete nakrájet citron na polovinu a položit ho na polici chladničky. Citron absorbuje nepříjemný zápach, a poté ho můžete vyhodit, protože již není vhodný ke konzumaci.

Větších usazenin nebo skvrn se zbavíte namočením vlhké houby na mytí do octa a hrubé soli. Tím lednici snadno vydrhnete. Stačí také rozpustit 2-3 lžíce jedlé sody ve sklenici vody, abyste z ledničky odstranili nečistoty. Jedlou sodu můžete vložit do malé misky a přidat 6-8 kapek éterického oleje. Ten bazalkový velmi dobře absorbuje pachy a v chladničce bude příjemná vůně. Potraviny skladujte správně, abyste si ušetřili práci s čištěním a také následnou konzumací potravin. Některé jsou vhodné pouze do ledničky, a není vhodné je nechávat při pokojové teplotě.