Máte tupé struhadlo? Nemusíte kupovat nové, protože my vám ukážeme, jak ho znovu jednoduše nabrousit.

0
(0)

Dalibor , 28. 01. 2021

Jakmile ztratí struhadlo svou ostrost, neváháte a hned ho vyhodíte do odpadu, protože pořizovací cena nového nepředstavuje nijak velký výdaj? Jde o zbytečnou škodu, kterou akorát zatěžujete životní prostředí. Přitom máte na výběr hned ze třech různých metod, jak struhadlo jednoduše a efektivně nabrousit, aby bylo opět maximálně ostré. V článku najdete uvedené rady, jak se struhadlem zacházet s respektem a dopřát mu delší život ve vaší domácnosti.

První způsob ostření struhadla

Pravděpodobně nejjednodušší, ale zároveň možná nejtěžší způsob. A to vše kvůli neobvyklému nástroji, který nemá každý doma. Potřebujeme půlkruhový pilník, který je ideální pro otvory ve struhadle a s jehož pomocí budeme jednotlivé otvory brousit.

Druhá metoda pro naostření

Univerzální metoda, která může být vhodná pro každého, kdo má jednoduchý šroubovák. Potřebujeme malou vrtačku, která zapadne do otvorů struhadla. Každý otvor mírně vyvrtáme na struhadle. Celá práce ostření nezabere déle než 5 minut. Pozor si dejte na to, ať struhadlo příliš nepoškodíte, ale postupem času si jistě najdete vhodný způsob, který si přizpůsobíte pro dosažení nejlepších možných výsledků. U vrtačky volte raději menší výkon, ať si jednotlivé strouhací otvory neobrousíte zase až příliš.

Třetí rada pro navrácení ostrosti struhadlu

Třetí rada je nejrychlejší způsob, protože potřebujeme jenom jednoduchý brusný papír, který seženeme snad v každém obchodě s potřebami pro domácí kutilství a vždy se hodí mít pár kousků doma pro případ potřeby. Platí, že čím jemnější, tím lépe. Stačí jen 10-15x obrousit celé strouhadlo brusným papírem a výsledek vás překvapí. I když bude výsledek o něco horší než v předchozích metodách, nezabere to více než 5 minut a nebudete potřebovat žádné speciální a na ovládání náročné nářadí, které možná ani nemáte doma k dispozici.

👍 Tento návod je užitečný