Jak jednoduše detoxikovat ledviny a zlepšit jejich funkce za 7 dni

0
(0)

Dalibor , 05. 05. 2020

Existuje množství faktorů, které přispívají k toxicitě a nesprávné funkci ledvin.

Mezi nejčastější patří kouření, konzumace alkoholu, konzumace nezdravých potravin s nadměrným obsahem škrobů, nadměrná konzumace masa a samozřejmě i dědičné onemocnění.

Příznaky toxicity ledvin

To, že se ve vašich ledvinách nachází Pilis mnoho toxinů, zjistíte tak, že se u vás často objevují mírné bolesti v oblasti kříže a kousek nad nimi. Čili tam, kde se nacházejí ledviny.

Pokud tyto symptomy ignorujete, může to vyústit do závažných komplikací jako jsou ledvinové kameny či dokonce vést k úplnému selhání ledvin.

Ledviny patří jednoznačně k nejdůležitějším životním orgánům. Spolu s játry čistí krev a odstraňují toxiny z těla.

Onemocnění ledvin nebo jejich nedostatečná funkce proto vedou k více závažných zdravotním komplikacím - od zvýšené toxicity těla, přes metabolické poruchy až k otokům, zadržování vody v těle či cukrovce.

Dnes vám proto ukážeme recept na jeden neskutečně účinný domácí nápoj, který dokáže pročistit ledviny a zlepšit jejich funkce.

Tento nápoj je čistě přírodní, složený pouze z ovoce a bylinek. Klidně ho může pít každý bez obav z vedlejších účinků (samozřejmě, pokud není člověk alergický na některou jeho složku).

Herbální nápoj na pročištění a obnovu funkce ledvin

Na přípravu nápoje budete potřebovat tyto suroviny:

  • 1 sklenice (2 dcl) brusinkové šťávy
  • 2 čajové lžičky čerstvě vymačkané citronové šťávy
  • 1/2 čajové lžičky kurkumy v prášku
  • 1 čajová lžička čerstvě nastrouhaného zázvoru
  • 1 sklenice (2 dcl) hroznové šťávy

Postup přípravy a užívání

1. Do džbánu nalijte brusinkovou a hroznovou šťávu.

2. Přidejte do toho ostatní suroviny - kurkumu, citrónovou šťávu a zázvor.

3. Celé to dobře zamíchejte a nechte odstát zhruba 30 minut. Pokud jste použili čerstvou hroznovou nebo brusinkovou šťávu, tak to dejte během té doby do chladničky. Jinak nemusíte.

4. Po uplynutí 30 minut nápoj přeceďte přes sítko a trychtýř do skleněné láhve.

Každý den vypijte 1 takový nápoj a to buď najednou, nebo si ho rozdělte na 2 až 3 dávky v průběhu dne.

Jak tento nápoj funguje

Citrony jsou bohaté na kyselinu citrónovou, která pomáhá předcházet formování ledvinových kamenů či dokonce rozpustit už zformované menší kamínky.

Kurkuma potlačuje záněty v propracovaných ledvinách. Předchází také shlukování krevních destiček a tvorbě krevních sraženin.

Zázvor zahřeje tělo a podpoří cirkulaci krve nejen končetinami, ale například i ledvinami. Rovněž podporuje odbourání toxinů z krve.

Brusinky patří mezi nejlepší potraviny s blahodárnými účinky na celý močový systém. Dělají moč kyselejší, čímž předcházejí vzniku infekcí v ledvinách a močových cestách. Dokáží i částečně rozpouštět ledvinové kameny a brání bakteriím zachycovat se na stěnách močového měchýře.

Hrozny je výborným zdrojem antioxidantů a také funguje jako výborný přírodní lék na onemocnění ledvin.