Rada: Pana Josefa už nebavilo si kupovat česnek a začal pěstovat vlastní. Jeho úrodu mu závidí všichni okolo.

0
(0)

Dalibor , 10. 06. 2021

Česnek je lahodná a velmi zdravá zelenina, která by za žádnou cenu v kuchyni neměla chybět. Nejen, že skvěle chutná v různých jídlech, ale je také silné přírodní antibiotikum, které vás dostane z nachlazení, a dokonce vás může zbavit parazitů ve střevech a různého plísňového onemocnění. Proto bude vždy důležité mít ho v kuchyni po ruce.

Jak vypěstovat velkou úrodu česneku

Kupujete česnek, ale přitom máte za domem kus krásné zahrady? Zkuste si letos česnek vypěstovat na vlastním pozemku. Chuť česneku bude mnohem lepší a výraznější. Navíc budete mít jistotu, že pěstujete česnek bez chemie a jiných látek, které vašemu zdraví škodí. Poradíme vám, jak česnek hnojit, abyste sklidili bohatou úrodu a krásné velké hlavy. Pokud česneku poskytnete správnou výživu, budete se radovat z bohaté chuti a kvalitní zeleniny. Níže uvedené hnojivo by mělo být česneku poskytnuto na jaře, aby byla půda vyživená všemi důležitými živinami. Navíc taková výživa bude chránit sazenice česneku a samotný česnek před napadením škůdci. 

Jak hnojivo připravit

Připravte si tři polévkové lžíce čpavku a rozpusťte ho v deseti litrech vody. Promíchejte a ihned použijte. Předtím, než hnojivo použijete na česnek, je dobré zeminu u zeleniny nejdříve zvlhčit, aby se hnojivo lépe absorbovalo. Již za čtyři dny byste měli zpozorovat první známky rychlejšího růstu. Díky amoniaku můžete zvýšit úrodu až 1,5-2krát a zároveň zabráníte vzniku plísňového onemocnění, ale i mnohým škůdcům.

Proč česnek jíst?

Česnek dokáže rozproudit krev v těle, léčí křečové žíly a zabraňuje jejich vzniku. Pomůže také při nachlazení, angíně, při chronickém onemocnění dýchacích cest, snižuje cholesterol, podporuje léčbu aterosklerózy, chrání před vznikem sraženin, snižuje krevní tlak, léčí žaludeční potíže, a je účinným bojovníkem proti oparům, plísním a bradavicím.