Jak efektivně odstranit kyselinu MOČOVOU z těla a předcházet bolestem kloubů a útokům dny.

0
(0)

Dalibor , 23. 03. 2021

Dna a artritida způsobují pacientům velké bolesti, na vině je zvýšené množství kyseliny močové v těle. Kyselina močová může krystalizovat v kloubech, což způsobuje otoky, zatuhlost a bolest, někdy dokonce extrémní nepohodlí. Za nesnesitelnými stavy stojí puriny, které vznikají štěpením kyseliny. Z toho důvodu je nutné vyloučit z jídelníčku potraviny bohaté na puriny. Pomohou také jedlá soda, citron nebo jablečný ocet.

Ozdravte svůj jídelníček a více se hýbejte

Čím začít při bolestech kloubů? Pro zmírnění bolestivých stavů se vystříhejte konzumaci mořských plodů a masa, které obsahují puriny. Přidejte do každodenní stravy dostatek zeleniny a ovoce. Kloubům prospěje vyloučit ze stravy průmyslově zpracované potraviny, sladkosti, cukr a alkohol. Vhodné je zařadit dostatek fyzických aktivit, pomůže chůze, plavání nebo jízda na kole, problematická je totiž nadváha, která klouby příliš zatěžuje.

Vylučte kyselinu močovou pomocí vody a přírodních prostředků

Pro lepší fungování kloubů bez bolesti je nutné tělo dostatečně hydratovat, pijte proto alespoň dva litry čisté vody, bylinných čajů a čerstvě vymačkaných ovocných nebo zeleninových šťáv. Do pitného režimu nezařazujte sladké sycené a kofeinové nápoje. Účinně pomohou také přírodní prostředky, které byste měli do pitného režimu zařadit.

Jedlá soda

Každé ráno si připravte nápoj z jedlé sody. Vsypejte půl lžičky jedlé sody do sklenice vody a vypijte. Při vážném průběhu dny zvyšte dávku na jednu lžičku.

Voda s citronem

Snížit kyselinu močovou v těle lze pomocí citronové vody. Citron totiž pomáhá odkyselit organismus a snížit tak množství kyseliny močové v těle. Vhodné je vypít sklenici čerstvě vymačkané citronové šťávy s vodou ještě před snídaní.

Jablečný ocet

Dalším pomocníkem proti dně je jablečný ocet, který pomůže s odkyselením a zabrání krystalizaci kyseliny močové. Postačí smíchat lžíci jablečného octa se sklenicí vody a vypít před každým hlavním jídlem.

👍 Tento návod je užitečný