Jak dosáhnout maximálně kvetení ORCHIDEJÍ? Tyto rady pomohou 100% a budete mít úrodu na rozdávání.

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Orchidea - pěkná no zároveň nevypočitatelná rostlina, která vyžaduje speciální péči. Ví se však poděkovat speciálním způsobem: může kvést až šest měsíců, čímž potěší nejednoho pěstitele pokojových květin.

Na to, aby se orchidej správně rozvíjela, je nutná jistá kombinace potřebných podmínek: dobrá půda, dostatečné množství vody, přijatelná vlhkost vzduchu, přiměřené osvětlení, hnojiva.

Jak zalévat orchidej?

Tento květ nemá ráda "pobyt" ve vodě. Stačí, když se v teplém období poleje jednou za týden a jednou za dva týdny v chladném období. O tom, zda má rostlina dostatek vody, vám napoví její listy. V případě nedostatečného polévání se listy začnou mrštit a vadnout, zejména v případě nadměrného osvětlení. V případě, že vám orchidej zežloutne, znamená to, že má v sobě nadbytek zbytečné vody. Voda na zalévání musí být filtrována převařená a teplá - přibližně 25 ° C.

Orchidej a osvětlení

Květiny milují jasné okolní světlo. Nejlepší je umístit ji na okenní parapet, který je obrácen k jižní straně, v žádném případě nesmí být umístěn daleko od okna, na nějakém tmavém místě. Pokud osvětlení není dostatečné, listy orchideje budou tmavší a kvetoucí pupeny opadají.

Vlhkost a teplota vzduchu

Přírodním prostředím orchideje jsou tropy, ve kterých vlhkost vzduchu dosahuje 50-80%. Chcete-li vytvořit takové podmínky v bytě, musíte použít zvlhčovač. V létě se ji snažte každý den postřikovat vodou, nejlépe ráno, aby se voda odpařila ještě před západem slunce.

Hnojení

Tyto rostliny nerostou v běžné černé půdě, ale v borové kůře. Prodává se v květinářství spolu s komponenty potřebnými na výživu květu, jako je mech, dřevěné uhlí, rašelina, kořen kapradiny. V takovém substrátu je nutné květ přesazovat každých šest měsíců. Orchidej po přesazení, v důsledku přítomnosti nových živin v čerstvém substrátu, obvykle kvete ještě rychleji.

Navrhujeme také, abyste poučili ze zkušeností Alexeje Gorobeiho, který doma pěstuje úžasné orchideje. Používá jen průhledný květináč, aby se ke kořenům dostávalo světlo a měl tak možnost kontrolovat jejich stav. Kořeny jsou první části rostliny, které reagují na špatné podmínky. Čím dříve si to všimnete, tím je vyšší šance, že orchidej stihnete zachránit.

Alexej poleje rostlinu, jakmile se vlhkost vypaří ze stěn květináče. Pokud je květináč průhledný, tento moment si všimnete téměř okamžitě. A ví, jak správně odstranit odumřelé části rostliny.