Trik známého instalatéra, který je k nezaplacení! Zkuste ho i vy a vaše toaleta bude zářit čistotou.

0
(0)

Tomáš , 04. 08. 2021

Záchodová mísa je místem, na kterém trávíme spoustu času. Je proto nutné ji udržovat v čistotě, abyste neměli zdravotní problémy. Snad každý z nás se setkal s problémem, že je toaleta sice čistá, ale není to dokonalost jako z reklamy a sem tam se ještě nečistoty najdou. Jak tedy toaletu vyčistit, aby byla dokonale čistá?

Záleží na tom, jestli máte tvrdou nebo měkkou vodu

Bohužel, v domácnostech s tvrdou vodou může snadno nastat problém s vodním kamenem nebo rzí. I měkká voda ale může mít efekty, které nejsou na toaletě žádoucí. Ventil se může dříve či později zaseknout a nebude se zavírat. To je právě spojeno s tím, že voda vyteče do samotného záchodu a pouze ho bude ničit.

V takovém případě si ale můžete poradit pomocí jednoduchého triku, který používají instalatéři a také domácí kutilové, kteří nechtějí mytím záchodové mísy ztrácet drahocenný čas. Nebudete k tomu potřebovat žádné drahé nástroje a postup je velmi jednoduchý. Stačí odstranit víko od toalety, vypustit vodu a po vyčištění stěn nádrže toaletním kartáčem do ní nalít ocet, asi do poloviny. Takto nechte ocet působit alespoň 3-4 hodiny, ještě lépe po celou noc. Vnitřek toalety se po pravidelném čištění stane sněhově bílým a tím pádem zmizí rez i další nečistoty.

Ocet můžete použít i do záchodové mísy

Vodní kámen je nejčastějším problémem toalet. Proti němu můžete bojovat octem, který jsme již zmínili. Můžete ho nalít přímo do záchodové mísy, nemusíte ho ani ředit. Počkejte několik hodin, stejně jako u nádrže toalety, a poté použijte kartáč. Pokud se vodního kamene nezbavíte na první pokus, můžete postup opakovat, dokud nebude toaleta čistá.

Jestli nezabere ani ocet, je možné vodní kámen odstranit pomocí brusných papírů, které musí mít zrnitost od 100 výše. Usazeniny můžete jednoduše v toaletě obrousit, ale dávejte si pozor, abyste toaletu nezničili, protože většina z nich je vyrobena z porcelánu. Pokud ale budete opatrní, vodní kámen snadno odstraníte a toaleta bude zářit čistotou.