Dnešní stresové období má velký vliv na vaše játra. Zde je návod, jak je za 72hodin vyčistit.

0
(0)

Dalibor , 22. 03. 2021

Jaro je optimálním obdobím pro čištění jater z určitého důvodu, kterým je skutečnost, že lidské tělo začíná přirozeně obnovovat, startuje v těle všechny orgány a tkáně, které začínají po zimě opět normálně fungovat. Příznaky problémů s játry zahrnují zvýšený krevní tlak, častou únavu, nadýmání, zácpu, úzkost, pálení žáhy, hořkost v ústech, špatnou chuť k jídlu a špatný stav pokožky. Pokud existuje jeden nebo hned několik z těchto problémů, pak je to alarmující žádost těla o pomoc.

Způsob čištění jater

Před zákrokem je žádoucí dodržovat určitou stravu. Je potřeba zahrnout do stravy velmi užitečné a zdravé potraviny, zejména mléčné výrobky, celá zrna, zeleninu, ovoce, ořechy, jádra a semena, bílé maso, ryby a luštěniny. Naopak je velmi důležité se vyhnout konzumaci sladkostí, rychlého občerstvení, tučných potravin, smažených, slaných, uzených, klobás a produktů z něj, cukrovinek, koláčů, koláčů, zmrzliny, alkoholických nápojů, hranolků, omáček, kečupu s majonézou a dalším. Čištění samotných jater je velmi jednoduché. Strava by měla zahrnovat takové kyselé byliny, jako je rebarbora, šťovík a další.

Je nutné jíst více zelené zeleniny a pít vodu s citronovou šťávou. Půst by měl obsahovat také velké množství hořčíku, který pomáhá očistit střeva. Doporučuje se také užívat minerální vodu, ale bez bublin. Skvělým způsobem je také vařit oves na půl sklenici třikrát denně před jídlem. Je snadné ji připravit. Zalijte celá zrna ovsa litrem vroucí vody. Můžete také přidat březové pupeny, šípkové plody, stejně jako brusinkové listy.

Čištění pomocí červené řepy

Vezměte několik středně velkých červených řep a nakrájejte je na malé kousky. Ty umístěte do třílitrové skleněné nádoby, přidejte 0,5 kg cukru a 2 lžíce mouky, zavřete víko a umístěte na 2 dny do tmavé místnosti. Pak řepu zalije půl sklenicí čisté vody, přidejte 4 šálky cukru a 700 g rozinek. Směs vraťte zpět na tmavé místo, tentokrát na týden. Čas od času byste měli všechno promíchat. Výsledná směs se užívá půl hodiny před jídlem třikrát denně v množství jedné polévkové lžíce.

👍 Tento návod je užitečný