Jak bojovat proti bolesti kloubů? Vyzkoušejte domácí zálivkový olej

0
(0)

Dalibor , 01. 04. 2021

Připravte si domácí přírodní olej pro léčbu nejrůznějších neduhů nebo bolestí, které vás mohou potkat v běžném životě. Vytvoření tohoto skvělého léčebného oleje vám nezabere moc času a jeho příprava je opravdu jednoduchá. Ta nejdůležitější ingredience oleje je bobkový list.

Bobkový list může být prospěšný ještě mnohem víc, než díky své aromatické vůni a jako koření v přípravě nejrůznějších pokrmů a omáček. Využijte toto oblíbené koření také jako skvělý lék a léčebnou ingredienci k vyřešení mnoha zdravotních problémů.

Na které zdravotní problémy vám olej pomůže?

Olej z bobkového listu můžete vmasírovat do místa bolavých kloubů. Vaše bolest se uvolní a zmírní již po pár aplikacích tohoto léčebného oleje. Skvěle funguje nejen na bolest kloubů, ale také na různé záněty v kloubech nebo jiné podobné nepříjemnosti.

Olej vytvořený z bobkového listu vám pomůže také ke zmírnění migrény nebo bolesti hlavy. Dejte si trochu léčebného oleje na prsty a jemně vmasírujte v oblasti spánků. Skvěle tento olej pomáhá i v případě potřeby srážení horečky nebo vyšší tělesné teploty. Podporuje také chuť k jídlu a zahání nechutenství.

Olej z bobkových listů pomáhá ke správné funkci orgánů

Olej z bobkového listu dokáže uklidnit žaludek nebo podrážděný trávicí trakt. Reguluje správnou funkci střev, jater a ledvin. Skvěle působí také na akné, pupínky i různé nesrovnalosti na pokožce a pleti.

Pro přípravu léčebného oleje si připravte:

  • 250 ml oleje
  • 30 g bobkového listu

Příprava je velmi snadná

Připravte si skleněnou láhev s dobře uzavíratelným hrdlem. Do ní nalijte olivový olej a přidejte najemno rozdrolený nebo nakrájený bobkový list. Lahev pečlivě utěsněte a nechte louhovat na tmavém a chladném místě nejméně dva týdny.

Po vylouhování stačí přecedit olej, aby vám v láhvi bobkové listy při aplikaci nepřekážely. Poté můžete rovnou aplikovat na kůži nebo klouby, neškodný je také k vnitřnímu účinku na střeva a orgány. Nezapomeňte před každou aplikací lahev důkladně protřepat.