Z alobalu udělala dvě kuličky a vložila je do pračky. Až se dozvíte proč, budete to dělat také.

0
(0)

Dalibor , 02. 02. 2021

Dnes se podíváme na nový způsob praní oblečení, a to s kuličkami z alobalu. Používat byste je měli, pokud vám na vypraných oděvech často zůstávají skvrny. Hliníková fólie zesiluje působení pracího prostředku a má antistatický účinek. Jediné, co na tuto metodu potřebujete, je přitom jen alobal, který máte vždy zaručeně doma. Jak tato metoda ve skutečnosti funguje?

Postup zajímavé metody praní

Utrhněte kousek hliníkové fólie a válejte ji v rukou, dokud nezískáte velmi pevnou kuličku. Můžete si připravit dvě nebo tři kuličky najednou. Vystačí vám asi na 6 měsíců. Vložte hliníkové kuličky do bubnu pračky hned vedle prádla, které budete prát. Pak zapněte pračku a vyperte, jako obvykle. K čemu je tato metoda dobrá? Přinese vám hned několik výhod:

  • prádlo méně elektrifikuje,
  • nezůstávají na něm žádné skvrny od čisticího prostředku,
  • tvoří se méně hrudek.

Vyzkoušejte tuto jednoduchou metodu a sami uvidíte, jak skvěle funguje. Nedoporučujeme ovšem po vyprání zavírat dveře pračky. Vlhkost v bubnu by neměla šanci se odpařit a podpořili byste tak vývoj hub, plísní a dalších mikroorganismů, které by se při následujících praní dostávali na vaše prádlo. Pokud chcete mít dokonale čisté a voňavé prádlo, měli byste následovat i další osvědčené tipy, díky kterým prádlo vydrží déle v původních barvách a tvaru.

Jak správně prát

Základem je pochopitelně správné rozdělení prádla a prášek, který odpovídá jeho barvě a materiálu. Vždy se před praním ujistěte, že perete na správný program a teplotu. Pokud ne, můžete své oblečení znehodnotit a poškodit ho. Kromě toho je také důležité dávat prací prostředky na místa, která jsou pro ně určena. Jde-li o tekutý nebo práškový prostředek, dávejte ho do dávkovače a nikoli přímo do bubnu, kde nebude mít takový účinek a ještě vám jeho zbytky zůstanou na oblečení. A přitom stačí jen myslet na pár základních zásad praní.

👍 Tento návod je užitečný