Máte na zahrádce přebytek jahod? Udělejte si tento nepečený jahodový dezert, který v letních dnech přijde vhod.

0
(0)

Tomáš , 14. 07. 2021

Máte rádi jahody? Pokud ano, připravte si fantastický dezert, který se hodí k odpolední kávě i na setkání s přáteli. Dokonale zastoupí kupované dezerty, navíc ho milují děti stejně jako dospělí. Jeho další nespornou výhodou je jednoduchá a rychlá příprava, při které mohou pomáhat i ti nejmenší. Co budete potřebovat?

  • Moučkový cukr
  • 250 ml 30% smetany ke šlehání
  • Jahody (množství zvolte podle svého uvážení)
  • 500 g nízkotučného tvarohu

Jak na to?

Nejprve do misky nalijte smetanu a vyšlehejte ji do tuhé šlehačky. K ní pak přidejte cukr a tvaroh. Množství cukru je zcela na vás a na tom, jak sladký výsledný dezert chcete mít. Také záleží na tom, kolik jahod použijete, jelikož ty jsou samy o sobě dost sladké. Všechno dohromady opatrně zamíchejte, aby šlehačka nespadla a zůstala krásně tuhá.

Jahody nakrájejte na plátky nebo na čtvrtky. Vezměte misku nebo malý pekáč, dno vyložte vrstvou jahod a tu následně pokryjte vrstvou šlehačky s tvarohem. Takto vrstvy střídejte, dokud vám budou stačit ingredience. Dezert není třeba péct v troubě, stačí ho na několik hodin nechat rozležet v lednici a je připravený na servírování.

Vyzkoušejte i jiné ovoce

Pokud chcete, můžete vrstvy jahod a šlehačky prokládat třeba i jiným ovocem. Výborný bude takový dezert s borůvkami, broskvemi nebo s malinami. Exotickou chuť mu dodá vrstva ananasu, mírně nakyslý bude dort s rybízem nebo třeba angreštem. Přidat můžete cokoliv, co se vám na zahradě zrovna urodilo.

Další možností je začít první vrstvu místo jahodami nalámanými sušenkami, krekry nebo piškoty. Samozřejmě si můžete s dezertem ještě více vyhrát, rozdělit šlehačkový krém napůl a jeden díl obarvit kakaem, případně potravinářským barvivem. Navrch můžete z ovoce vytvořit obrazce nebo je dozdobit zbytkem krému pomocí zdobičky. Tím mu dodáte slavnostnější ráz a kombinování vrstev bude bavit i děti.