V létě jsem navštívila zahradnictví a jeho majitel měl zapíchané hřebíky do jablka. Z důvodu mi spadla brada.

0
(0)

Tomáš , 14. 09. 2021

Jablko, jedno z našich nejznámějších ovocných plodů, se konzumuje po celém světě. Už od pradávna mu byly přisuzované významné léčivé vlastnosti. O jeho významu svědčí i fakt, že bývá součástí mnoha mytologií. Jablka mají hemostatický, diuretický a povzbuzující účinek, navíc jsou ceněné pro své antiseptické a obecné léčivé vlastnosti.

Jablka jsou bohatá na vlákninu

Podstatnou detoxikačního účinku jablek je schopnost stimulovat bakterie ve střevním traktu, které jsou pro tělo užitečné. Jablka potlačují žízeň díky vysokému obsahu vody. Je to i důvodem, proč jsou tak dobře stravitelná. Jsou bohatá na vlákninu a když je konzumujete syrová, pomáhají čistit zuby a pečovat o dásně. Obsahují kyselinu jablečnou a vinnou, které podporují detoxikační činnost jater a inhibují růst škodlivých bakterií v trávicím systému.

V jednom jablku najdeme vitamín C, vitamín K, vitamíny A, E, B1, B2 a B6, draslík, mangan a měď. Obsahují málo kalorií, proto jsou velmi vhodná při shazování váhy. Přispívají také k většímu pocitu sytosti. Doporučuje se konzumovat jablka i se slupkou, jelikož slupka obsahuje polovinu z celkového množství vlákniny a také velké množství polyfenolů.

Lék na anémii

Jablka obsahují pektin, který tvoří látku podobnou gelu, která pomáhá předcházet škodlivé hnilobě bílkovin v trávicím traktu. A není tomu tak dávno, co se na internetu objevila zajímavá metoda, jak léčit anémii. Spočívá v kombinaci zázračného jablka a železného hřebíku. Ten samozřejmě nemusíte jíst, pouze využijete jeho vlastnosti.

Celá metoda spočívá v tom, že do jablka napícháte co nejvíc hřebíků a necháte je uvnitř asi 40 minut. Poté hřebíky odstraníte a jablko sníte. Pokud takto speciálně upravené jablko budete konzumovat každý den, účinek se projeví už během krátké doby. Samozřejmě je nutné, aby hřebíky byly dokonale čisté a vydezinfikované, bez rzi a nečistot.