Ischias, známý jako houser, můžete léčit pomocí česneku. Uleví od bolesti a umožní lepší pohyb

0
(0)

Dalibor , 01. 10. 2020

Ischias neboli zánět sedacího nervu, slangově houser, se vyznačuje nepříjemnými bolestmi bederní páteře. Jedná se o jeden z nejčastějších zdravotních problémů se zády, kterými může člověk trpět. Stačí jeden příliš prudký pohyb nebo prochladnutí a silná bolest v kříži a bedrech je na světě. Bolest může vystřelovat až do končetin, což znemožňuje nejen sezení, ale i chůzi. Dnes se společně podíváme na příčiny, příznaky a domácí léčbu zánětu sedacího nervu.

Příčiny vzniku ischiasu

Nejčastější příčinou vzniku zánětu sedacího nervu je stav zvaný vyhřezlá ploténka, jinak řečeno dislokovaná ploténka, která změnila svou obvyklou polohu a tlačí na sedací nerv. Není radno ji brát na lehkou váhu – za prvé je velice bolestivá a za druhé, nebudete-li ji řešit, riskujete obrnu jedné z dolních končetin. Mezi další příčiny ischiasu patří:

  • Prochladnutí
  • Zánět nervů
  • Rychlý, prudký pohyb
  • Fyzická námaha

Příznaky ischiasu

Při tlačení na sedací nerv vzniká bolest, necitlivost nebo pocity mravenčení od dolní části zad až do jedné z dolních končetin. Příznaky můžete dokonce cítit až v konečcích prstů u nohou. Intenzita bolesti se odvíjí od závažnosti zdravotního problému, může být mírná až skutečně nesnesitelná. Někteří lidé s ischiasem si také stěžují na slabé svaly v postižené dolní končetině nebo hýždích.

Domácí léčba ischiasu

V akutních případech je samozrejmě vždy důležité navštívit svého lékaře. Při mírném průběhu si ale můžete pomoci sami prostřednictvím domácího receptu z mléka, česneku a medu. Nejdříve si musíte oloupat a prolisovat 4 stroužky česneku a přidat do 200 ml mléka přivedených k varu na mírném plameni. Jakmile se začne mléko vařit, odstavte jej z ohně a nechte vychladnout. Pro lepší chuť přidejte med. Přípravek je určený ke konzumaci jednou denně. Již po několika dnech pravidelného užívání byste měli zaznamenat pozitivní účinky. Silné protizánětlivé vlastnosti česneku uklidní bolest a zabrání otokům sedacího nervu. K tomu se snažte cvičit a protahovat tělo, abyste urychlili proces zotavení.