Infarkt se u žen projevuje úplně jinak: 5 zásadních a nečekaných příznaků, které nikdy neignorujte

0
(0)

Dalibor , 05. 06. 2024

Sue Palmerová se probudila s těžkou nevolností. Žena začala zvracet, ale zmátla ji obvyklou otravou a šla spát. Její manžel však trval na vyhledání lékařské pomoci. Jak se ukázalo později, zachránilo jí to život.

„Kdybych šla ráno spát, jak jsem zamýšlela, možná bych se nevzbudila,“ 

Sue si pamatuje, jak žertovala a protočila oči, když seděla na pohotovosti. Samotná myšlenka na infarkt jí připadala směšná: cítila se docela normálně! První elektrokardiogram nevykazoval žádné abnormality, ale ve druhém si lékaři všimli něčeho, co je donutilo okamžitě vzít ženu na operaci!

Když se Sue probudila z anestézie, zjistila, že měla infarkt

Útok začal, když dorazila do nemocnice. Jeho pravá koronární tepna byla blokována na 10% a její centrální 70% blokována! Pokud by žena nebyla okamžitě přijata k operaci, vedlo by to k nevyhnutelné smrti.

U většiny žen jsou typické příznaky infarktu mírné nebo vůbec ne!

Srdeční infarkt je hlavní příčinou úmrtí u žen. Navíc téměř dvě třetiny žen, které neočekávaně zemřou na infarkt, nemají žádné prediktivní příznaky. Každý ví, že srdeční infarkt je charakterizován bolestí na hrudi nebo pažích, ale u většiny žen jsou příznaky onemocnění méně výrazné nebo vůbec. Proto je tak důležité znát méně časté příznaky tohoto nebezpečného onemocnění.

Věnujte pozornost všem zvláštním příznakům od brady po pupek!

Lékaři varují, že je důležité věnovat pozornost všem podivným příznakům v těle od brady po pupek. Může to být dokonce bolest zad nebo čelistí, bolesti zubů! Pamatujte, že infarkt není jen bolest, ale také pocit nepohodlí na hrudi! Dalším častým příznakem jsou zažívací potíže nebo žaludeční potíže. Srdeční problémy jsou často doprovázeny nevolností, závratěmi a zvracením. Zvýšená únava a dušnost jsou navíc jedním z hlavních, ale tak zřídka hlášených příznaků infarktu.

Když zavoláte sanitku, neváhejte sdělit lékařům, že máte podezření na infarkt, zvláště pokud si myslíte, že vaše stížnosti nelze brát vážně. Požádejte svého lékaře o elektrokardiogram.

Bohužel dokonce i zdraví lidé mohou dostat infarkt

Nemusíte být kuřák, jíst v McDonaldu a mít nadváhu, takže poslouchejte signály svého těla a buďte zdraví!