Ibuprofen: Dnes uleví, zítra může zabít. Jedenáctiletého chlapce téměř zabil sirup s ibuprofenem

0
(0)

Dalibor , 17. 01. 2020

Každé dítě si musí vytrpět plané neštovice. Někteří lékaři ale ignorují příznaky a toto onemocnění zlehčují. To byl i případ syna Hayley Lyonsové.

 Mladá samoživitelka bydlí v anglickém městě Warrington a zavezla Lewise k lékaři. Měl vysokou horečku. Ten matce doporučil ibuprofen. Stav chlapečka se jen zhoršoval. Po celém těle měl malé puchýřky a teprve tehdy se ukázalo, že se jedná o plané neštovice. Syna znovu zavezli do nemocnice. Právě včas!

Hayley na Facebooku napsala varovný příspevek  pro všechny rodiče co přemýšlí o léčbě neštovic tímto lékem:
 

Co se stalo ? 


„Čtyři různí lékaři předepsali Lewisovi stejný lék, ibuprofen. Tento lék má protizánětlivý účinek. Reakce ale byla opačná a neštovice byly ještě agresivnější.

Když jsme byli v nemocnici v Alderhey (neměli jsme na vybranou, protože lékaři v okolí nás poslali domů, protože jsou to „jen“ neštovice). Viděli jsme, že se s jeho organizmem děje něco špatného. Lék způsobil otravu krve. Díky naší intuici a odborné pomoci je Lewis v pořádku“.
 
 

Máma chlapečka sdílí doporučení lékařů – dítěti byste v případě horečky nemělo v žádném případě užívat léky obsahující paracetamol. Koneckonců v příbalové informaci léků je uvedeno, že se nemůžou užívat v případě planých neštovic. V případě Lewise neměli lékaři tušení, že se jedná o toto onemocnění a po jeho propuknutí lékaři situaci zlehčovali. Nedovolme, aby se podobná situace znovu opakovala. Neriskujte!

 

 

👍 Tento návod je užitečný