Hubnutí s pomocí krokoměru: není to tak složité, vystačíte si s jednoduchou matematikou

0
(0)

Dalibor , 15. 10. 2020

Možná jste slyšeli poučku, že abyste hubnuli pouhou chůzí, musíte denně ujít minimálně 10 000 kroků. No, není to tak úplně pravda. To, kolik kalorií spálíte pouhou chůzí, závisí na tom, kolik zrovna vážíte a také na místě, po kterém jdete. Chůze do kopečka bude znamenat spálení většího množství kalorií, než třeba chůze po rovince nebo z kopce. V celém počítání kroků vám může pomoci jednoduchý přístroj – krokoměr.

Krokoměry a hubnutí

Krokoměrů je dnes na trhu docela velké množství. Nachází se také v celém množství cenových relací. Je to dáno tím, jak jsou krokoměry citlivé a také dalšími funkcemi, které poskytují (měření tepu, množství spálených kalorií atd.). Právě krokoměr je užitečný při hubnutí. Měli byste jej nosit v oblasti boků. Pokud víte, kolik kroků denně nachodíte, budete vědět, jak dlouho to bude trvat, než spálíte další kalorie.

Kolik kroků je potřeba udělat, abychom hubnuli?

Pro většinu lidí platí, že při ujití jednoho kilometru spálí asi 100 kalorií. Na jeden kilometr přitom připadá asi 2000 kroků. Krokoměr bude sledovat vaše kroky a všimne si, kolik kilometrů za den ujdete. Nic dalšího vědět v podstatě nepotřebujete. Stačí každý den ujít dostatečné množství kroků, abyste začali hubnout.

  • 1 km = 2 000 kroků a 100 spálených kalorií.
  • 1 kg – 3 500 kalorií.
  • Ke zhubnutí 1 kg hmotnosti týdně = 500 kalorií denně.
  • Abyste zhubli 1 kg za jeden týden, budete muset denně ujít 10 000 kroků.

Jak ujít každý den více kroků

Pokud víte, že za den neujdete potřebné množství kroků, zkuste následující triky, které vám pomohou každý den několik kroků přidat. Tak například na kratší vzdálenosti nemusíte vždy používat auto či autobus. Pokud jezdíte autobusem, vystupte o jednu nebo dvě stanice dříve. Pokud jezdíte autem, zkuste zaparkovat o něco dále cíli a projděte se. Místo výtahu choďte po schodech. Procházejte se se svými dětmi, doprovázejte je do školy. Vhodnou motivací je investice do propracovanějšího krokoměru, který vám ukáže množství kilogramů, které jste přidanými kroky zhubli.

Jak udělat procházku zajímavou

Každodenní procházka na stejných místech je nudná. Měňte proto své trasy. Můžete také poslouchat hudbu, abyste vydrželi delší chůzi. Pokud budete chodit ještě s někým, budete se také méně nudit.