Žena cítila několik dnů, že se jí něco hýbe ve rtu. Dokonce i lékaři byli zděšeni.

0
(0)

Dalibor , 15. 10. 2020

Zděšení čekalo jednu z pacientek v Rusku, kterou dlouhodobě trápilo svědění ve rtu. Cítila, jakoby se v něm něco hýbalo, ale věřila, že situace není vážná. Když lékař odhalil viníka, byla z toho vyděšená a nemohla uvěřit svým očím.

Podivné otoky

Problémy ji začaly trápit znenadání. Vedle oka se jí vytvořil otok a bála se, že by se jí mohlo zhoršit vidění. Podle jejích slov šlo opravdu o nateklé místo hned vedle víčka, které však nezpůsobil žádný náraz nebo alergie.

Brzy tento problém odezněl, ale vzápětí se objevil v další části obličeje. Brala léky na bolest, ale nic nepomáhalo. Celá situace začala být podezřelá. Místo toho jí v okolí rtu začala růst opravdu velká boule, která byla lehce bolestivá na dotek. Vyděšená žena navštívila lékaře až ve chvíli, kdy si všimla, že se její boule začíná hýbat. Byla z toho v šoku a přemýšlela, co to může mít pod kůží.

Lékařská zpráva

Žena se rozhodla navštívit svého doktora, aby jí konečně ulevil od bolesti. V nemocnici jí ovšem byla sdělena děsivá zpráva hned po několika vyšetřeních. V jejím těle se totiž nacházeli červi a musela podstoupit rychlou operaci. Podle odborných zdrojů může červ dorůst až do délky sedmnácti centimetrů a žít v lidském těle kolem deseti let, aniž by byl nalezen. Dokáže se totiž skrývat tak, že o něm majitel nic netuší.

Může se pohybovat, a proto se někdy u pacientů objeví nepříjemné boule. Nejčastěji červ útočí v Evropě, Asii a Africe, kde bylo objeveno už několik případů.

Dokonce i lékaři byli zděšení

Nejedná se o tak běžnou nemoc, aby s ní přišel běžně do styku každý lékař. Proto i odborníci byli vyděšení, když určili diagnózu. Někteří z nich se s problémem setkali poprvé a začali se jím intenzivněji zabývat. Překvapilo je, že červ může v lidském těle žít v tichosti a nedat o sobě vědět.