Hrůza, která se může stát kterékoli ženě! Pokud si nedáte pozor na tuto věc, můžete dopadnout úplně stejně.

3.9
(46)

Dalibor , 16. 11. 2019

Spirálovitý tkáňový parazit, původce nemoci, je velmi citlivý na vnější podmínky. Do těla se dostává přes drobné ranky na kůži a na sliznici, ale i přes neporušený kožní a slizniční kryt, ale mimo lidského organismu rychle hyne.

K přenosu infekce dochází pohlavním stykem a během těhotenství (z matky na plod), transfuzí a kontaktem s předměty denní potřeby jen velmi ojediněle. Infekčnost onemocnění není 100%, a v pozdějších stádiích postupně klesá.

Pokud jste si do dosud mysleli, že při nechráněném pohlavním styku vám hrozí jen AIDS a nic jiného? Spletli jste se! Toto je VAROVÁNÍ pro všechny !!! Čtěte pozorně ...

SYFILIS

Náhodný pohlavní styk i s někým koho znáte a důvěřujete mu jakkoli neznamená, že před vámi něco tají za co by se styděl, bo co horší. Nemusí o tom nějakou dobu vůbec vědět a může v něm dřímá bomba.

Co je syfilis?

Syfilis nebo lues může probíhat velmi zdlouhavě, ale co určitě na sebe nenechá příliš dlouho čekat, je vyrážka na genitáliích nebo někde jinde na těle. Tato vyrážka se na těle objevuje v intervalu od 10. dne až 3 měsíce od proniknutí původce syfilisu do organismu. Syfilitickou vyrážka obvykle zpočátku je nebolestivá, může být několik centimetrů velká, hladká a vypouklá.

U žen se zvyknou objevovat ve vagíně nebo děložního čípku, a jelikož jsou nebolestivé, často zůstávají neodhalené. Mizí samy, ale bakterie syfilisu zůstávají v těle nadále. U některých lidí může syfilis přejít do klidového stadia, což znamená, že se již u daného jedince žádné příznaky nemusí znovu objevit.

Potěšitelné je, že při správné diagnostice a včasném podchycen syfilis, je tato pohlavně přenosná choroba léčitelná.

Neléčený syfilis vygraduje tak, že poškodí váš mozek, nervy, oči, srdce, cévy, játra, kosti a klouby - pak přichází smrt!

Příznaky syfilis

Prvním projevem syfilisu (I. stadium) - průměrně 3 týdny po infekci - je 5 - 10 mm zatvrdlinka, která se mění v dobře známý tvrdý vřed. Vřed bývá "šunkového" barvy.

Nejčastěji se vyskytuje na pohlavních orgánech, ale i v dutině ústní, na rtech, prsech a podobně. Je nebolestivý, a když se nachází na místech nedostupných volnému oku, snadno unikne pozornosti.

Asi týden po vzniku vředu se zvětší příslušné lymfatické uzliny, které také zůstávají nebolestivé. Po čase se vřed zhojí i bez léčby, ale onemocnění probíhá dál.

O 8 - 10 týdnů po infekci přechází syfilis do II. stádia - spirochety se lymfatickými a krevními cestami dostávají do celého těla. Na několika místech se objeví zduřelé lymfatické uzliny, které jsou jen mírně zvětšené a nebolestivé, a po několika měsících se ztrácejí.

Kožní projevy druhého stadia syfilis jsou charakterizovány symetrickým výsevem různých vyrážek, pro které je typické, že nesvědí, nebolí, a po čase zmizí i bez léčby.

Výsevy se mohou několikrát opakovat. Kromě plochých vyrážek na těle, mohou vzniknout i vyvýšené projevy na trupu, čele a obličeji. V kožních záhybech, zejména v oblasti genitálií a v ústních koutcích, se vytvoří ploché zapáchající bradavice, které patří k najinfekčnejším projevům onemocnění.

Součástí projevů druhého stadia syfilis bývá i porucha tvorby pigmentu, když na bočních stranách krku a v blízkosti podpaží vznikají bílé flíčky. V 8. - 12. týdnu druhého stadia syfilis se můžeme setkat také s vypadáváním vlasů - buď v podobě malých plešiniek, které často objeví až kadeřník nebo vlasy vypadávají na celé hlavě.

Útok na sliznice, psychické poruchy, demence
Syfilisu se nevyhnou ani sliznice. V ústní dutině se zvyknou objevit výrazně červené, velmi infekční fleky. Časté jsou projevy angíny, které jsou bez teploty, a z úst cítit nasládlý zápach.

Syfilis nemusí doprovázet viditelné projevy - nejčastěji se pacient cítí zcela zdráv, a o svém onemocnění nic netuší. V některých případech se však vyskytují:

- malátnost,

- nechutenství,

- bledost,

- bolesti svalů,

- kloubů,

- noční bolesti kostí a hlavy.

Po 3 - 5 letech od infekce přechází neléčený syfilis do III. stadia. V organismu se nachází už jen malé množství bakterií a onemocnění jeminimálne infekční. V tomto stádiu se na kůži mohou tvořit hrboly a uzly, které se mění na vředy, a vytéká z nich huminových tekutina.

Hrboly se tvoří kdekoliv na těle, nejčastěji na holeních, na obličeji a v ústní dutině, kde mohou proděravět nosní přepážku, případně tvrdé či měkké patro. Hrboly, známé také jako gumy, se tvoří také ve vnitřních orgánech - v oku, mozku, uchu, v plicích, v játrech což vede k různým komplikacím.

Po dalších 10 - 20 letech přechází syfilis do posledního stádia - progresivní paralýzy (tabes dorsalis). Onemocnění je doprovázeno bolestmi hlavy, křečemi, pacient může trpět závratěmi, bodavými, bodavá a pálivými bolestmi končetin. Dochází k pocitům malého hmyzu na kůži, ke ztrátě koordinace, intenzivní bolesti (např. Jazyka, zad) a tzv. tabickej chůzi, když slyšet pacientovu nohu, narážející na podložku (v důsledku ztráty citlivosti).

V nejtěžších případech nastupují poruchy řeči a psaní, změny psychiky a osobnosti, maniakální stavy, deprese a demence.

Rekapitulaci uzavřeme smutnou zprávou, že syfilis je smrtelné onemocnění.