Hrušky a houby v závitcích? Proč ne? Vyzkoušejte náš zajímavý a velice chutný recept!

0
(0)

Dalibor , 25. 07. 2020

Plněné rolády a závitky patří k velice oblíbeným jídlům na celém světě, protože nabízejí nekonečné množství variací. Můžete použít kuřecí, vepřové i hovězí maso, náplň může být čistě zeleninová nebo můžete kombinovat oblíbená smažená vajíčka s párkem, někdo zvolí pouze sýr pro jeho chuť a konzistenci. K nejznámějším závitkům patří španělský ptáček, tradičně připravovaný z hovězího masa a plněný obvykle vejcem, okurkou a uzeninou.

Jistě máte ve své domácí kuchařce řadu oblíbených a zaručených receptů na závitky, ale možná se vám už nechce sázet na jistotu a raději vyzkoušíte něco nového a netradičního. Vyzkoušejte náš recept, kombinující suroviny, které se tak často společně nepoužívají, a uvidíte, že tyto závitky budete chtít brzy připravit také hostům při nejbližší sváteční příležitosti.

Co budete potřebovat

Pro přípravu závitků si připravte:

  • ½ kg kvalitní vepřové krkovičky
  • 1 větší cibuli
  • 300 g žampionů
  • 1 až 2 zralé hrušky, podle velikosti
  • ½ šálku červeného vína
  • sůl, a
  • pepř.

Postup přípravy závitků

Pro přípravu závitků je potřeba mít co nejlepší maso. Musí být samozřejmě čerstvé a v případě krkovičky také co nejlibovější. Prorostlejší krkovička je vhodnější spíše na pečení. Pokud máte možnost, kupte krkovičku bez kosti, pokud ne, je potřeba ji vykostit doma ještě před přípravou závitků.

Krkovičku nařežte na podélné plátky a rozklepejte tak, ať vám vznikne plocha, na kterou můžete dát náplň. Plátky osolte a opepřete a dejte zatím stranou.

Teď je načase připravit si samotnou náplň do rolek. Rozkrájejte cibuli, žampiony i hrušky na malé kousky a sýr na čtverečky. Na rozpálené pánvi osmažte na kvalitním oleji nebo sádle nejprve cibuli, až zesklovatí, a poté přidejte houby, které je potřeba dusit asi po dobu 10 minut. Poté pánev stáhněte z plamene a směs nechte vychladnout. Pak do směsi hub a cibule vmíchejte kousky hrušek.

Maso i náplň máte připravené, teď je zapotřebí vytvořit závitky. Na každý plátek masa položte čtvereček sýra, na něj lžičkou přeneste přiměřené množství náplně, maso zarolujte a ovažte nití nebo použijte například kovové jehly, párátka nebo speciální silikonové pomůcky na stažení závitků.

Pečicí plech potřete olejem a položte na něj závitky. Plech vložte do trouby předehřáté na 180 °C a závitky pečte po dobu 10 minut. Po této době rolky přelijte červeným vínem, dejte zpět do trouby a dopékejte dalších asi 15 minut.

Servírování

Závitky můžete podávat jen se zeleninovým salátem, ale vhodná je například i rýže, vařené brambory s petrželkou nebo domácí bramborová kaše.

Před podáváním ze závitků odstraňte nitě. Pokud jste použili párátka a nechcete je odstraňovat sami, abyste roládky například nepoškodili, upozorněte na ně hosty, aby je nečekalo při jídle nepříjemné překvapení.

Přejeme vám i vašim hostům dobrou chuť!