Od 40 let se mi začal dělat na zádech hrb a bolela mě záda. Touto metodou jsem se ho ale zbavila.

0
(0)

Dalibor , 13. 10. 2020

Trápí vás, že máte hrb? Jak by ne, nejedná se zrovna o estetickou záležitost. Možná přesně víte, kdy se vám začal objevovat, možná jste si ho všimli teprve nedávno. Pokud se vám hrb neboli posturální kyfóza objevil teprve nedávno, existuje naděje, že se ho dodržováním několika pravidel dokážete zbavit. Mezi nejčastější příčiny vzniku hrbu patří nadváha, hormonální nerovnováha a nesprávně držení těla. Kromě toho, že vám moc nelichotí, může způsobovat také bolest a narušování krevního oběhu.

Trénujte krční a zádové svaly, masírujte je… a zhubněte

Jedním z nejúčinnějších nástrojů pro zbavení se hrbu je masáž. Je třeba se svěřit do rukou odborníkovi, který vám ukáže, jak si svaly každý den prohřát a následně promasírovat. Pokud ale vynecháte cvičení, i přes poctivé masírování se váš problém bude vracet. Navštivte fyzioterapeuta nebo si vyhledejte názorná videa na internetu. I obyčejné protahování hlavy do stran je velmi prospěšné. Využijte také možnosti uvolnění, které vám nabízí teplá koupel. Ta vám pomůže se před masáží uvolnit a příjemně se naladit. Vhodná je například koupel s heřmánkem. Přiveďte polovinu sklenice bylin k varu, povařte, slijte a nalejte do vany. Obklady vás perfektně připraví na masáž. Navlhčete froté ručník horkou vodou a mějte ho na krku po dobu čtvrt hodiny.

Pomůže prevence a podpora správného držení těla

Pravidelnost, disciplína a zaměření na výsledky jsou prvořadé. Pouze v případě, že budete dodržovat všechna pravidla, si budete moci užít požadovaný efekt. Co tedy dělat, aby byly výsledky viditelné a trvalé?

  • Pokud je to možné, snižte svou váhu a hlídejte si stravu.
  • Spěte na ortopedické matraci a na měkkém polštáři.
  • Pravidelně cvičte a protahujte se.
  • Každý den proveďte masáž krku.
  • Soustřeďte se na držení svého těla, případně navštivte fyzioterapeuta, který vám pomůže.