Hořčice není jen k jídlu, pomůže nám i zevně

0
(0)

Dalibor , 25. 03. 2021

Hořčici si většinou mažeme na chleba, dopřáváme si ji jako přílohu k masu nebo z ní vytváříme pikantní dipy. Málokdo ale ví, že hořčičná semínka jsou mimořádně účinná při léčbě bolestí a jiných zdravotních problémů. Dá se s ní dokonce v relativně krátké době eliminovat úporná bolest zad a působí dokonce i proti chřipce a nachlazení.

Hořčice je využívaná po staletí

Semena hořčice obsahují bílkoviny, esenciální oleje a celou řadu vitamínů. Najdeme v nich i pestrou škálu minerálů. Už po staletí jsou používané zevně ke zmírnění bolestí, Indové je dokonce aplikují na pokožku hlavy, aby podpořili růst vlasů. Vnitřně se užívá na podporu trávení, jelikož zvyšuje tvorbu žaludečních šťáv. Pokud se u nás projevují příznaky nachlazení, můžeme si vzít na pomoc právě hořčičná semínka, případně už hotovou hořčici.

Nejlepší je vyrobit si vlastní hořčici nadrcením hořčičného semínka, taková varianta je ale velmi pracná a zdlouhavá. Pokud se vám do přípravy nechce, můžete použít i klasickou hořčici z obchodu, dejte ale pozor na to, aby neobsahovala žádné zbytečné chemikálie, barviva, konzervační látky nebo umělá dochucovadla. Pokud možno, její složení by mělo být co nejpřírodnější.

Zábal nechte působit přes noc

Jediné, co následně musíte udělat, pokud pociťujete příznaky nachlazení, je potřít hořčicí obě chodidla až po kotníky a zabalit je do měkkého ručníku nebo látky. Přes něj natáhněte ještě nylonový sáček a navlékněte větší, tlusté ponožky. Hořčici se snažte na nohou udržet co nejdéle. Ideální je tuto proceduru provádět před spaním a s takto obalenými nohami jít spát.

Ráno, když vstanete, se nejprve trochu projděte, aby se rozběhl váš krevní oběh. Pak z nohou odstraňte ponožky, sáček i látku nebo ručník a nohy omyjte teplou vodou. Už po prvním použití si můžete všimnout, že příznaky nachlazení pomalu mizí a vaše nohy jsou navíc hebké a hydratované.

👍 Tento návod je užitečný