Tato malá nebohá holčička měla silné problémy s artritidou. Nakonec vyřadila 3 suroviny z jídelníčku a vše je v pořádku.

0
(0)

Dalibor , 28. 01. 2021

Desetiletá holčička trpěla závažným autoimunitním onemocněním, jehož projevy zahrnovaly revmatoidní artritidu a systémový lupus erythematodes. Nemoc postihovala celé její tělo – cévy, bílé a červené krvinky, játra i svaly. Dívka také trpěla oteklými klouby a kožními projevy. Žádné předepsané léky ani chemoterapie k potlačení imunity nepomáhaly. Rodina se pak obrátila na jiného doktora, který se snažil najít příčinu jejího stavu. Doporučil jí následující:

  • Vyloučit ze stravy lepek
  • Omezit mléčné výrobky
  • Omezit příjem cukru
  • Užívat vitamíny a doplňky stravy

Zlepšení stavu díky funkční medicíně

Během několika měsíců se zdravotní stav dívky nesrovnatelně zlepšil. Autoimunitní onemocnění jsou onemocnění, při kterých náš imunitní systém namísto obrany napadá zdravé buňky. Existuje více než 80 typů těchto onemocnění, nejčastěji se jedná o celiakii, Crohnovu chorobu nebo diabetes typu 1. Příčina zatím není známá a jako léky se předepisují především takové, které imunitní činnost těla zastavují.

Funkční medicína je odvětví, které bere v potaz synergii celého těla a jeho interakci s prostředím. Jejím cílem je obnovit rovnováhu těla jako celku. Nejprve je třeba vyřešit všechny skryté problémy – plísňové infekce, viry a bakterie. Dále je třeba objevit alergie, nejčastěji na lepek nebo mléčné výrobky. Pak následuje vyšetření na těžké kovy, zejména rtuť.

Nedostatek aktivity a stres vede k vážným onemocněním

Důležitá je péče o střeva a zajištění správného fungování trávicího traktu. Zásadní jsou kvalitní probiotika, vitamíny a živiny, které pomáhají obnovit imunitní systém, především vitamín D, B12, kyselina listová, rybí olej a pupalkový olej. Je také vhodné pravidelná pohybová aktivita a omezení stresu – například jógou, meditací nebo jinými technikami. Funkční medicína je mnohými lidmi odsuzována jako nekonvenční metoda, avšak u mnohých pacientů funguje a zkvalitňuje jejich život.

👍 Tento návod je užitečný