Celé léto nekupuju rajčata v obchodě, protože mám nádhernou úrodu díky tomuto domácímu postřiku.

0
(0)

Dalibor , 27. 05. 2021

Rozhodli jste se letos pěstovat na své zahrádce rajčata? Nebo jste je zasadili do květináčů a čekáte, co z rajčátek bude? V první řadě je nejdůležitější dopřát rajčatům potřebné živiny. Jedině tak se vám podaří maximálně podpořit rajčata, kterým se vám podaří zvýšit úrodu. Vy si tak budete moci vychutnávat plno sladkých plodů, které budou mnohem chutnější než rajčata z obchodu s potravinami. A navíc budete mít po ruce vždy čerstvá rajčata plná vitaminů.

Více rajčat

Pokud vám množství rajčat z vašich keříků nestačí, jistě přemýšlíte, jakým způsobem zvýšit jejich úrodu. Pokud ještě máte dostatek prostoru na to, abyste vysadili rajčat více, není co řešit. Pokud už jste ale vyčerpali veškeré místo na výsadbu, musíte najít jiné řešení. A právě to najdete, pokud dočtete tento článek do konce. Pomoci vám totiž může speciální hnojivo, které dokáže zvýšit úrodu vašich rajčat, a přitom zachovat množství sazenic, které nemusíte rozšiřovat. O jakém hnojivu je řeč? No přece o tom nejlepším, které si můžete vyrobit. Stačí využít kouzlo domácího hnojiva.

Hnojivo na rajčata

Potřebovat budete pouze suroviny, které jsou velmi dobře dostupné. Nachystejte si 9 litrů vody (nejlépe dešťové, pokud nemáte, použijte odstátou), dále budete potřebovat 1 litr mléka (může být čerstvé i trvanlivé), ½ lžičky kyseliny borité a trochu vroucí vody, ve které se dobře rozpustí. Následný postup je také velmi jednoduchý.

Důležité je přivést k varu dešťovou vodu spolu s litrem mléka. Potřebovat budete potřebovat nádobu, do které můžete všechno umístit. Nalijte tento roztok do jedné nádoby a pak přidejte kyselinu boritou rozpuštěnou v troše vroucí vody. Před každým zaléváním nachystejte toto hnojivo do rozprašovače a aplikujte jej postřikem na listy. Nezapomínejte na to, že nesmíte stříkat hnojivo na listy, pokud svítí slunce, které je spálí. Vhodná není ani aplikace před deštěm, který hnojivo z rostlin akorát spláchne.