Hnojiva z obchodu už nekupuji, díky radě mé sousedky mám orchideje jako z výstavy: Nejsilnější životabudič pro domácí květiny a je zcela zdarma!

0
(0)

Dalibor , 03. 05. 2020

O účincích vody z vařených brambor jste už určitě slyšeli, je plná živin a vitamínů av domácnosti se dá opravdu perfektně využít. jedním z nejlepších způsob, je její využití ve formě hnojiva pro vaše rostliny. Mně ho poradila moje souseda a je to opravdu fantastická věc, ona používá pouze na orchideje, já na všechny izbovky.

Fialka, vánoční kaktus, lopatkovec ale i další izbovky se potěší přílivem živin a zejména sacharidů, které působí jako životabudič zejména pro orchideu.

Takto rozkvetla moje orchidej po použití

Zázrak na podporu kvetení, který vyrobíte z obyčejného odpadu

Jak na to 

Na jeho přípravu budete potřebovat pouze vodu a bramborové slupky. Budeme potřebovat slupky přibližně z 3-6 brambor na 1 litr vody . Voda, kterou takto vytvoříte je totiž plná minerálů a živin v lehce vstřebatelné formě, které dodají vašim rostlinám okamžitý impuls pro růst a kvetení.

Brambory oloupeme a slupky nakrájíme na menší kousky.

Přendáme na plamen, přivedeme do varu a necháme převařit.

Pak necháme vychladnout přikryté a následně scedíme. 

Vodu používáme na zalévání vždy jednou za 15 dní. Stačí opravdu trochu elixíru do každého květináče. Tekutinu lze uchovávat v chladničce 15-20 dní.

Životabudič