Geniální domácí trik pro čištění šperků. Nepotřebujete k tomu nic zvláštního, tyto věci máte doma.

0
(0)

Dalibor , 10. 10. 2020

Na jednoduchý trik s tímto vzácným kovem přišla žena, která se rozhodla vyčistit svůj starý náramek. Byla zděšená, když viděla, kolik špíny ze svého šperku dostala dolů. Vyčistěte si i vy své cenné náramky nebo řetízky, a to velmi snadným způsobem.

Profesionální čištění

Téměř v každém klenotnictví nabízejí doplňkovou službu čištění drahých kovů jako je zlato nebo stříbro. Používají speciální chemikálie, které odstraní špínu z náušnic, řetízků, náramků i prstenů. Takové čištění se je však nákladnější a hodí se hlavně v případě, že si při postupu domácího čištění nejste jisti nebo chcete čištění provádět opakovaně a často. Potom je lepší vsadit na odborné znalosti a nechat si poradit.

Domácí čištění s vyššími náklady

Nemusíte zamířit jen do klenotnictví. S trochou šikovnosti si poradíte i doma. Stačí online nebo ve specializovaném obchodě zakoupit prostředky na čištění stříbra, nechat v tomto roztoku vaše šperky nějakou dobu ležet, a pak už se jen těšit z jejich krásy a lesku.

Domácí čištění téměř zadarmo

Jestliže jste se pro čištění rozhodli pozdě večer, kdy není možnost zakoupit přípravky, nebo jen nechcete zbytečně utrácet, pomohou vám dvě věci, které zaručeně najdete v každé domácnosti.

  • Čisticí prostředek na nádobí
  • Voda

Obstarejte si malou nádobu, do které se bude váš šperk vejít. Raději je vždy čistěte po jednom, aby byl výsledek dokonalý. Do nádoby nalijte horkou vodu, a nakonec přidejte pár kapek čisticího prostředku na nádobí.

Vše promíchejte a do směsi vložte šperk. Pak už zbývá jen čekat několik minut. Obvykle stačí pět, ale pro extrémně zašlé stříbro je lepší čekat déle. Po vyjmutí šperk usušte a těšte se jeho krásou. Náušnice, prsteny, náramky i ostatní budou zářit, jako kdybyste je právě přinesli z klenotnictví.