Gelové sáčky proti bolesti: vyrobte si je doma ze dvou ingrediencí a za pár korun.

0
(0)

Dalibor , 28. 01. 2021

Ať je zima nebo léto, vždycky se vám může stát nějaký úraz nebo můžete začít pociťovat bolesti. V takovém případě by se vám jistě hodil chladivý obklad. Pokud nechcete zbytečně rozmrazovat zeleninu, kterou máte v mrazicím boxu, můžete použít jednoduchou metodu. Díky ní už nebudete utrácet velké peníze za speciální obklady, které můžete sehnat v lékárně. Navíc je můžete mít vždycky po ruce.

Jaké ingredience budeme potřebovat?

Pokud vás bolest postihne v noci, nemáte možnost jít si koupit chladící obklad do lékárny. V takovém případě se vyplatí mít po ruce tyto tři věci:

  • Hermeticky uzavíratelný sáček,
  • Prostředek na mytí nádobí (jakýkoli – i ten nejlevnější funguje),
  • 60 ml alkoholu.

Příprava tohoto chladícího obkladu je velmi jednoduchá: jednoduše smíchejte prostředek na nádobí s alkoholem. Takto získanou směs přelijte do uzavíratelného sáčku a pečlivě jej uzavřete. Aby byla funkce správná, je zapotřebí, aby byl sáček zaplněn ze tří čtvrtin. Z uzavřeného sáčku vytlačte co největší množství vzduchu. Vložte sáček do mrazničky.

Ingredience lze obměnit

Pokud z nějakého důvodu nemáte doma prostředek na mytí nádobí, nebo doma máte tekutý prací prostředek či jinou směs se stejným množstvím vody, můžete použít tento. Abyste se ujistili, že sáček nevyteče, umístěte jej ještě do jednoho uzavíratelného sáčku a ten také uzavřete. Pokud tuto směs již nebudete chtít používat, nechte ji rozmrazit a použijte obvyklým způsobem – tedy například na mytí nádobí.

Tvárná směs

Směs alkoholu a prostředku na mytí nádobí nikdy nezmrzne v úplně pevný blok. Získáte tvárnou hmotu, kterou snadno přizpůsobíte kterékoli části těla. Výhodou této směsi je také to, že stojí mnohem méně peněz, než speciální chladicí obklady, které jsou dostupné v lékárnách. Aby nevznikly omrzliny, je vhodné tento sáček zabalit do ručníku nebo utěrky, než jej přiložíte na postiženou oblast.

👍 Tento návod je užitečný