Máte na těle takový výrůstek? Jedná se o ganglion a toto byste o něm měli vědět.

0
(0)

Jan , 01. 10. 2020

Možná už se vám to také někdy stalo. Zničehonic se vám na určité části těla vytvořila bulka, která ani po týdnech nemizela. Zní vám to povědomě? Někdy se dokonce může objevit na tak špatném místě, že zcela ochromí hybnost kloubu.

Ať už jste se s pojmem ganglion někdy setkali nebo o něm dnes slyšíte poprvé, nepřestávejte číst. Jde totiž o problém, který lékaři běžně řeší operací. Chirurgicky se ganglion vyřízne. Co kdybychom vám ale řekli, že do je i bez operace? Přečtěte si následující text a dovíte se všechno, co jste potřebovali vědět.

Co je to ganglion

Jde o hladkou bulku, která se nejčastěji objevuje v oblastech těla, kde je nashromážděno nejvíce vazivové tkáně. Její velikost může být různá. Některé nemají v průměru více než jeden centimetr. Existují ale i případy, kdy ganglion dosáhl velikosti slepičího vejce. Zpravidla se s ní dá lehce pohnout. Některé to ale neumožnují a jsou jako z kamene. Nejvíce ohrožené jsou

  • dlaně
  • zápěstí
  • kotník
  • chodidla

Jde o neškodnou bulku, která je ale neestetická a může ztěžovat hýbání s klouby. Vzniká v místech, kde je největší tření. Kromě pocení může být příčina také úraz nebo infekce. Lékaři nevylučují ani onemocnění kloubů a šlach. Může se totiž jednat o první příznak začínající artrózy. Nejčastěji se objevuje u sportovců.

Jak se léčit

Tato cysta se dá samozřejmě operovat. Jenže to je celkem bolestivé a málokomu se do toho chce. Můžete vyzkoušet naši přírodní metodu a uvidíte, že vám pomůže. Budete potřebovat řešetlák. Možná teď nevíte, co to je, ale ujišťujeme vás, že ho jednoduše seženete. Roste totiž podél většiny polních cest. Listy řešetláku přiložte na postižené místo, obalte vše celofánem a zajistěte třeba látkou, aby obklad nespadl. Nechte působit přes noc. Druhý den ráno vše sundejte. Opakujte podle potřeby. Za pár dní by ganglion měl zmizet.