Zmáčkla tento bod na noze po dobu pár vteřin a děly se zázraky. Číňani ho nazývají bodem "šťastného života". Zkuste to i vy.

0
(0)

Dalibor , 25. 08. 2020

Tai Chong. Toto tajemné slovo ukrývá čínské označení pro akupresurní bod, který odborníci na toto odvětví považují za nejdůležitější bod celého těla. Nachází se na nártu nohy a souvisí s mnoha tělesnými funkcemi a obtížemi, s nimiž se mnoho lidí během svého života potýká. A vážně, stačí ho každý den dvě minuty masírovat a potíže se odporoučí. Co myslíte, stojí to za pokus?

Čínskou akupresuru prověřila mnohá tisíciletí

O akupresuře jste už nejspíš někdy v životě slyšeli. Jedná se o systém bodů na povrchu našeho těla, které jsou vzájemně propojené s vnitřními orgány a prostřednictvím jejich masírování je možné uvést jejich funkci do normálu. Pokud tedy známe ty správné body, můžeme se za pár minut zbavit bolestí i různých chronických chorob. Těchto bodů je však obrovské množství a jenom opravdoví zkušení mistři přesně vědí, kam sáhnout, aby dosáhli požadovaného výsledku. Tu a tam však některé ze jejich znalostí proniknou na světlo světa, aby pomohly milionům trpících.

Jedním z takových bodů je také Tai Chong, známý rovněž pod zkratkou LV-3. Tento bod se nachází na nártu a kupodivu je propojený s celou řadou nejrůznějších míst a potažmo také tělesných obtíží, které trápí mnoho dnešních lidí. Patří mezi ně například bolesti hlavy a závratě, žaludeční vředy a celkově potíže se zažíváním, ale také se zrakem. Pravidelná masáž tohoto místa vás dokáže zbavit nejenom průjmu, zácpy, zvracení či nevolností, ale také nespavosti, podrážděnosti, depresí a stresu. Výzkumy dokonce prokázaly účinnost masáže tohoto bodu proti třesům způsobeným Parkinsonovou chorobou.

Jak nalézt bod LV-3 čili Tai Chong?

Pro nalezení tohoto zázračného místa vyhledejte bod, ve kterém se spojuje palec a prsteník na noze. Nachází se ve vzdálenosti asi dvou prstů od spojení mezi prvním a druhým prstem. To, že jste tento bod nalezli, poznáte jednoduše podle toho, že je citlivější, než ostatní místa v jeho okolí.

Pro správnou účinnost je zapotřebí vyvinout i správný tlak. Ukazováčkem či prostředníčkem na tento bod zatlačte a držte 2 – 3 vteřiny. Poté mírně směrujte směr tlaku proti kosti, která vede od druhého palce nohy. Pak stisk na 5 vteřin povolte a opakujte. Bod masírujte každý den po dobu 2 minut. Pokud chcete masírovat krouživým pohybem, směřujte ho proti směru hodinových ručiček.