Dva proklatě snadné způsoby, jak snížit krevní tlak, které vás nebudou stát více než minutu času

0
(0)

Dalibor , 25. 08. 2020

Boj s krevním tlakem je nikdy nekončící, obzvlášť když se dostanete do spárů farmaceutického průmyslu. Pravdou však je, že dlouhodobě zvýšená úroveň tlaku v našich cévách nám vůbec neprospívá, ba právě naopak. Může vést k mnoha zdravotním obtížím a v mnoha případech končí i smrtí, protože vyvolá fatální mozkovou mrtvici nebo infarkt. Kromě chemických léků, které nám nejspíš na snížení tlaku předepíše náš obvodní lékař, však existuje také řada jiných prostředků a metod, jak svůj tlak přivést zpátky do normálu a prodloužit si tak svůj život.

Nárazové zvýšení tlaku může být nebezpečné

Náhlé zvýšení krevního tlaku rozpoznáte jednoduše tak, že vás začne bolet hlava. Pokud je tlak vysoký až příliš, může způsobit i krvácení z nosu, popraskání cévek v oku či potíže se zrakem. Kromě toho může vyvolat i bolesti na hrudi či v uších.

Takzvaná hypertenzní krize bývá mírná, ale může mít i závažné zdravotní důsledky, kterými je už dříve zmíněná mozková mrtvice či akutní srdeční selhání. Stav zvýšeného tlaku by proto neměl trvat dlouho, k čemuž mohou pomoci buď léky, anebo různé alternativní způsoby, jako je například akupresura.

Níže popsané metody vám mohou pomoci i ve chvíli, kdy užíváte léky, ale tlak vám náhle nekontrolovatelně stoupne a vy nemáte léky ani nejste v dosahu lékařské pomoci. Tímto způsobem získáte čas k vyhledání lékaře. Stále mějte na paměti, že tyto metody nejsou způsobem léčby chronického vysokého krevního tlaku, ale „jen“ první pomocí v krizových situacích.

1. Akupresurní bod na ruce

Nejdostupnější záchranný akupresurní bode proti vysokému krevnímu tlaku se nachází na konci prostředníčku na ruce. Pro rychlou úlevu stačí konec prostředníčku silně stisknout hrotem propisky a jednu minutu držet. Že jste bod našli poznáte jednoduše podle jeho vyšší citlivosti oproti svému okolí.

2. Akupresurní bod na noze

Účinnější bod ke snížení tlaku se nachází na nártu nohy. Je to místo, kde se spojují kosti prvního a druhého prstu nohy, pár centimetrů od mezery mezi těmito prsty. Opět jej poznáte podle toho, že je na stisk citlivější než jiné body v jeho okolí. Opět jej silně stiskněte buďto prstem, nebo lépe hrotem propisky a držte 3 sekundy. Pak na 5 sekund povolte a znovu opakujte po dobu dvou minut.

Tento bod je na snížení tlaku vysoce účinný.