Důvod k obavám! Když si všimnete těchto výrůstků, je třeba provést důležitou jednu proceduru

0
(0)

Dalibor , 21. 01. 2020

Nažloutlé výrůstky na očních víčkách byly někdy jen kosmetickým problémem, který se dal snadno odstranit u lékaře. Ukázalo se však, že za tím je i něco jiného .

Pokud jste si je na víčkách našli i vy, měli byste okamžitě jednat a vyhledat lékařskou pomoc.

Xantelazma  

kožní léze, která se nejčastěji vyskytuje na očních víčkách. Tento ukazatel na kůži může indikovat úplně jiné onemocnění, například aterosklerózu a srdeční problémy, cukrovku, hypertenzi, obezitu nebo onemocnění jater.

Hlavní příčinou je narušení tukového metabolismu v těle, způsobené nezdravou stravou, nadbytkem živočišných tuků v potravě a zvýšení hladiny cukru v krvi.

V žádném případě byste se neměli snažit odstranit si to sami nějakými přípravky nebo jiným způsobem. Samotný tukový výrůstek není nebezpečný, ale může poukazovat na vážnější problémy v těle v důsledku zanedbaného zdraví. Dávejte si proto na to pozor a předejdete například mrtvici či jiným smrtelným onemocněním.

Způsobi

Xantelazma lze odstranit několika způsoby, ať už je to chirurgicky, elektrokauterizaci nebo laserem. Procedury nejsou bolestivé, takže se nemusíte ničeho obávat. Když vám vzniknou tyto výrůstky, nejdůležitější je, abyste si dali udělat celkovou analýzu krve a možná se zjistí, že s vaším organismem není všechno v pořádku.