Důležitost kontaktu dětí s bakteriemi. Čím více jsou děti na vzduchu, tím více protilátek se nachází v jejich těle. Pro správnou imunitu potřebují být děti venku

0
(0)

Dalibor , 24. 09. 2022

Studie ve Španělsku ukázala, že každý den vidíme stále méně a méně dětí na čerstvém vzduchu. 49% dětí ve věku od 5 do 12 let chodí na ven na přibližně 2 hodiny, 11% se na vzduchu hraje méně než půl hodiny a 5% dětí venku nikdy nechodí, případně jen zřídka.

Nedostatek času ve výchově

Faktem ale je, že mnoho matek se v důsledku nedostatku času nemůže vybrat se svými dětmi na dětská hřiště. Důvodem je i počasí a neochota samotných dětí opustit své domovy. Není se čemu divit, vždyť děti raději upřednostní trávit čas ve společnosti svých telefonů a počítačů, jak by se měli jít projít ven na čerstvý vzduch.

Problémem však je, že děti potřebují mít kontakt s bakteriemi nejen doma ale i mimo něj, aby dokázali posílit svůj imunitní systém.

Odkdy se ale procházky staly takovou překážkou, začaly vznikat alternativní způsoby na vybudování a posílení imunitního systému.

Domácí mazlíčci a ,,zdravá špína,,

Dovolte vašim dětem hrát si s domácími mazlíčky, tím si zvýší obranyschopnost svého organismu.
Nepoužívejte antibakteriální mýdla.

Nechte dítě, aby se zašpinilo a aby chodilo naboso. Posílí tím imunitní systém.

Pokud si něco dají do úst, nemusíte okamžitě panikařit. Je to zcela běžné a tato touha je u dětí evolučně opodstatněná. Zvyknou si tak na mikroby a přizpůsobí k ním i své vlastní tělo.

Antibiotika, sterilizace, dezinfekce, potraviny a mytí rukou

Nepřehánějte to s antibiotiky jen abyste se vyhnuli vzniku superinfekce.

Není třeba pokaždé prát oblečení nebo sterilizovat dudlík, když se dítě dostane do kontaktu s prachem, s psími chlupy nebo jinými mikroby.

Nechte je hrát se i s jinými dětmi.

Dejte jim jogurt, konzervované potraviny či čokoládu.

Mytí se jednou denně je víc než dost.

Nadměrná péče přináší více škody než užitku ..

Nyní už víte, proč se děti tak rádi zašpiní. Díky tomu se jim tvoří imunita, jsou zdravější a odolnější vůči jiným bakteriím. Nenarušujte to!