Důležité: čtyři změny v těle, ke kterým dojde při pravidelné konzumaci vajíček!

0
(0)

Dalibor , 11. 03. 2020

Vajíčka se nikdy nenazývala super potraviny, avšak tento dar přírody si jistě zaslouží takové jméno. Vejce jsou velmi výživné a obsahují mnoho živin. Většina z nich nejsou ani součástí takzvané americké stravy. Jedením více vajec můžete získat dostatek proteinu, aminokyselin, železa a antioxidantů. Vejce se tedy vyplatí. Přečtěte si, co všechno se stane s vaším tělem, pokud budete vejce pravidelně jíst.

pomáhají zhubnout

Vejce jsou oblíbené sportovci a téměř každým, kdo se snaží budovat svalovou hmotu. Nemusíte jíst jen žloutek nebo bílek, možná jo jíst vejce v plném rozsahu. Vejce jsou skvělé spalování tuků. Je to jedna z potravin, které budete potřebovat k jídlu, když se budete chtít zbavit nadbytečných kilogramů. Vejce jsou velmi užitečná a měli byste je jíst každý den z těchto důvodů.

Aminokyseliny, cholesterol, silná imunita

Vaše tělo produkuje jedenáct aminokyselin. A právě vejce vám dá devět z nich. Nevýhodou těchto kyselin je, že vedou ke ztrátě svalové hmoty, oslabení imunity, slabost, únava, řídké vlasy a kožní problémy. Cholesterol může způsobit mnoho zdravotních problémů. Existuje dobrý a špatný druh cholesterolu. Vejce obsahují ten první. Vajíčko nebo dvě denně vám pomůže odstranit infekci, nemoci a viry.

Nižší riziko srdečních problémů

Molekuly špatného cholesterolu jsou ve stěnách tepen a způsobují aterosklerózu. Vejce zvyšuje LDL částice a snižují rizika vzniku srdečních chorob. Cholin dává vašemu tělu dostatek energie a síly a je důležitý při syntéze acetylcholinu.

Vejce jsou vzácným přírodním zdrojem vitaminu D. Tento vitamín je důležitý pro vaši pokožku a zuby. Vejce pomáhají tělu vstřebávat vápník, který je důležitý pro srdce, tlusté střevo a metabolismus. Vitamín B2, B5 a B12 jsou důležité pro vaše vlasy, kůži a oči. Tyto vitamíny hrají důležitou roli ve funkci mozku a jater.

Zrak, hubnutí, pocit plnosti a stres

Látky lutein a zeaxantin snižují riziko věkem podmíněné makulární degenerace a šedý zákal. Tyto dva důvody jsou hlavní příčinou slepoty a poruchy zraku. Pravidelná konzumace vajec tak pomůže tyto problémy oddálit. Zvažte tedy jejich konzumaci.

Vejce je to správné jídlo pro vás, protože roztavuje tuk a rýsuje skvělou váhu. Chcete-li tedy zhubnout, není nic jednoduššího než začít pravidelně baštit vejce. Pokud budete k tomu pravidelně cvičit, výsledky se určitě brzy dostaví.

Vaječné bílkoviny ovlivňují chuť k jídlu, stejně jako jakékoli jiné bílkovinné potraviny. Index sytosti měří účinek potravy na pocit plnosti. Vejce jsou v horní části seznamu. Takže pokud chcete zasytit, určitě zvolte vejce. Logicky vám to pomůže i s hubnutím, protože se najíte a budete plní, tedy nebudete mít chuť na nic dalšího.