Drobné signály těla, které předcházejí prodělání infarktu. Neignorujte je!

0
(0)

Tomáš , 11. 07. 2021

Velmi málo lidí ví o tom, že tělo před samotným proděláním infarktu vysílá drobné signály, změny na lidském těle, kterými se nás snaží upozornit na blížící se problém. Mnoho lidí se naopak mylně domnívá, že infarkt je jeden z mála zdravotních problémů, který nastane bez varovných signálů. Tak tomu ovšem není. To se jen vy potřebujete naučit lépe porozumět svému tělu. Když mu budete perfektně rozumět, poznáte i blížící se infarkt, který odhalíte opravdu včas a budete moci podniknout preventivní opatření. O jaké signály, které tělo vysílá, se jedná, se dočtete níže v tomto článku.

Signály projevující se na obličeji

Některé z těchto signálů mohou být velmi nepatrné, ovšem i ta sebemenší zpráva se počítá. Pozor byste si měli dát zejména pokud zjistíte, že se vám na očních víčkách ukládají malinkaté tukové kapičky, které vám sdělují, že máte poměrně vysoký krevná cholesterol, který sedí zvenčí na vaší kůži. Další variantou, jak vám tělo může dát najevo, že se blíží infarkt, je stav vašich rtů. V momentě, kdy máte pocit, že rty upouštějí od červené barvy a získávají odstín modré, rozhodně byste měli jednat. Právě během tohoto zjištění je vhodné objednat se ke svému lékaři, který by měl ověřit, zda je proudění krve ve vašem těle v pořádku. Může se jednat o banální problém, který bude rychle vyřešen a bez následků, ale také se může stát, že se blíží infarkt, který v této situaci nastává z nedostatku cirkulace krve ve vašem krevním oběhu. Zbystřit byste měli také pokud vám stomatolog diagnostikoval zánět špičky kořene jakéhokoli zubu. Jedná se o problém, o kterém bylo vědecky zjištěno, že může souviset s nastávajícím infarktem. Jedná se o problém, který úzce souvisí s oběhem krve, na jehož nedostatku si zakládá právě zdravotní problém, kterému říkáme infarkt.

Problémy s vlasy

Příchozí infarkt není možné rozpoznat jen podle změn, které nastanou v obličeji, ale můžete jej odhalit také ve spojení s vlasy. Vůbec jedním z nejčastějších problémů, který je obecně spojen se srdečními problémy, je vypadávání vlasů. Předčasné nebo přílišné vypadávání vlasů je známým projevem zejména srdečního problému u mužů. Existuje celá řada studií, které dokládají, že právě předčasné či přílišné vypadávání vlasů je spojeno se srdečními problémy. Ovšem infarkt nemusí být jedinou příčinou tohoto problému, se srdcem se váže také například cukrovka, která také může být příčinou tohoto problému. Pokud vás tedy trápí přílišné nebo předčasné vypadávání vlasů, obraťte se na svého lékaře, který jistě rychle odhalí příčinu vašeho problému.

Kromě vypadávání vlasů existuje také problém šedivění vlasů, i o tomto běžném problému stáří se dá tvrdit, že může být příčinou srdečních onemocnění. Ovšem je důležité rozlišovat, zda se jedná o přirozený proces stárnutí, nebo jestli šedivění nastalo příliš brzy či vlasy šediví závratnou rychlostí, v takovém případě se raději obraťte na svého lékaře, aby mohl vyloučit závažnější problémy jako je např. již několikrát výše zmiňovaný blížící se infarkt či jiné srdeční problémy.