Dožila se 116 let a stala se nejstarší ženou Evropy. K dlouhověkosti jí pomohla tato zázračná potravina!

4.8
(54)

Dalibor , 26. 10. 2022

Když před čtyřmi lety zemřela, byla druhou nejstarší ženou na světě. K jejímu vysokému věku přispělo určité jídlo, které jedla každý den.

Dožila se krásných 116 let

Guissepina Projetto se narodila v roce 1902 v malém italském městečku na ostrově Sardinie. Celý život byla zdravá, až do pozdního věku žila aktivním životem a ráda se pohybovala na čerstvém vzduchu. Vedle fyzického zdraví si až do své smrti ve věku 116 let téměř zázračně zachoval i duševní zdraví, což je velmi neobvyklé. Guissepina tvrdil, že jediné jídlo, které ho udrželo v tak vysokém věku, bylo to, které jedl téměř po každém jídle.

Říkalo se jí "babička Itálie"

Stará paní byla mezi obyvateli oblasti velmi oblíbená až do své smrti v roce 2018. Lidé si k ní chodili jen popovídat nebo pro radu a pomoc. Tak přišel na svět tajný trik dlouhověkosti. Po celý život jedl po každém jídle malý kousek hořké čokolády. Tato svačina prý může za jeho skvělou kondici a duševní zdraví. Nikdo se neodvážil pochybovat - Guissepina byla na svůj věk nečekaně zdravá a čilá.

Úžasná potravina 

Hořká čokoláda má vysoký obsah antioxidantů, vlákniny, minerálů a dalších živin. Její hlavní schopností je bojovat proti volným radikálům, škodlivým sloučeninám vznikajícím při buněčných procesech v těle, které mohou přispívat ke vzniku zánětů a mnoha chronických onemocnění. Flavanoly, které se rovněž nacházejí v čokoládě, mají velmi pozitivní vliv na zdraví srdce, snižují krevní tlak a zvyšují průtok krve do srdce a mozku.

Skvělý a ještě velice chutný lék

Kromě toho, že hořká čokoláda skvěle chutná, má více zdraví prospěšných látek než málokterá jiná potravina. Ale pozor - tyto výhody platí pouze pro kvalitní hořkou čokoládu. Pokud dáváte přednost mléčné nebo bílé čokoládě, připravujete se o většinu těchto výhod. Aby byla čokoláda pro vaše tělo a zdraví prospěšná, musí obsahovat nejméně 85 % kakaa a žádný přidaný cukr.

Zdroj: damskydenik.cz