Tímto způsobem už léta detoxikuji svoje tělo a pomůžu si tak k pročištění střev.

0
(0)

Dalibor , 04. 06. 2021

Každý den musíme čelit nebezpečným toxinům a škodlivinám nacházejícím se všude kolem nás. Do našeho těla se dostávají především vdechováním a stravou. Pokud jich je velké množství nebo se v našem těle nachází už dlouhou dobu, mohou způsobovat genetické změny a nejrůznější onemocnění. Proto je užitečné si alespoň jednou za čas dopřát detoxikaci střev.

Připravte si detoxikační nápoj

Recept na detoxikační nápoj je velmi jednoduchý, ale účinný. Budete potřebovat jen pár ingrediencí. Při každodenní konzumaci se stav vašich střev a organismu obecně podstatně zlepší. Budete potřebovat:

  • 1 lžíci medu
  • 1 lžíci chia semínek
  • 1 lžíci lněných semínek
  • 1 jablko
  • 1 šálek vody

Nejprve oloupejte jablko a nakrájejte ho na velmi malé kousky. Vykrojte jádřinec i se semínky. Kousky jablek, vodu a med vložte do mixéru a dobře rozmixujte. Ve směsi by se neměly vyskytovat žádné větší kousky. Až úplně nakonec přidejte chia a lněná semínka a zlehka ještě jednou promixujte. Nápoj pijte jednou denně na lačný žaludek.

Proč kúru podstoupit?

Tento nápoj čistí tlusté střevo a eliminuje případný zánět. Souběžně s očistnou kúrou byste měli dodržovat zdravou stravu, vyhýbat se nadměrné konzumaci sacharidů a cukru. Zároveň byste ale nikdy neměli hladovět. Celá kúra by měla trvat asi dvacet dní, během nichž můžete v závislosti na stravě shodit až deset přebytečných kilogramů.

Chia semínka se označují jako tzv. superpotravina. Jsou zdrojem kvalitních bílkovin, omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Obsahují také spoustu vlákniny a jsou bohatá i na antioxidanty. Při konzumaci dokážou i v malém množství navodit pocit sytosti. O blahodárných účincích lněného semínka věděli lidé od středověku. Jsou plné vápníku, hořčíku, železa a kyseliny listové. Udržují cholesterol v rovnováze a pomáhají kontrolovat hladinu krevního cukru. Jsou oblíbená i po chuťové stránce – lehce připomínají oříšky.