Minulý rok jsem vypěstovala tolik česneku, že jsem ho rozdávala známým. Toto je jednoduchá finta, jak na to.

0
(0)

Dalibor , 14. 05. 2021

Pěstujete česnek a rádi byste měli vysokou úrodu? Pak pro to určitě uděláte všechno. Koncem června nastává doba, kdy je ta správná chvíle, abyste začali řešit hojnost úrody. Pokud jim dopřejete dvě níže uvedené suroviny, rozhodně jejich výnosnost podpoříte. Právě tyto dvě látky vám zajistí, že pod zemí najdete velké hlavy se spoustou stroužků. Přitom se nejedná o žádné zázračné suroviny, které by pro vás mohli být těžce sehnatelné nebo finančně náročné. O jaké suroviny se jedná?

Kostní moučka

Kostní moučka je surovina, která možná překvapivě, ale skutečně pomůže s vysokou výnosností. A proč zrovna kostní moučka? Právě kostní moučka je surovina, která obsahuje velké množství fosforu, který je velmi důležitý pro růst česneku, zejména budování jeho hlavy pod zemí. I použití je velmi jednoduché, jediné, co od vás česnek potřebuje, je rozsypat kostní moučku po záhonu, kde česnek roste, pak už stačí záhon jen důkladně zalít a vyčkávat na sklizeň.

Superfosfát

Superfosfát není tak úplně jednoduchý pro své použití, kostní moučka je jednodušší, ale jedná se o mnohem účinnější metodu. Bát se ale nemusíte, i toto použití jistě hravě zvládnete, jen vám zabere trochu víc času. Potřebovat budete pouze 2 polévkové lžíce superfosfátu, které rozpustíte v 10 litrech teplé vody. Roztok těsně před použitím důkladně promíchejte a česnek jím zalijte. Superfosfát obsahuje mnohem více fosforu než kostní moučka, a proto vám zajistí vyšší výnos než výše zmíněná kostní moučka. Právě toto hnojivo nezajistí jen vyšší výnosnost, ale také to, že po sklizni vydrží celou zimu dobrý a čerství. Pokud se o česnek postaráte superfosfátem, nebude přes zimu schnout ani vrásnit, i jeho chuť zůstane stále stejná.

Průmyslová hnojiva

Ať už si vyberete jakýkoli z výše uvedených způsobů, rozhodně bude lepší, než kdybyste se rozhodli hnojit česnek průmyslovými hnojivy. Obě tyto varianty jsou přírodní a mnohem více ekologické. Kromě toho rozhodně obsahují mnohem více pro česnek potřebného fosforu, než byste ho našli v průmyslových hnojivech, a o to vyšší výnosy budou.