Zelí a pár ingrediencí, které máte v kuchyni, vám pomůže vyléčit kašel a dokonce i bronchitidu.

0
(0)

Dalibor , 05. 11. 2020

Neznámý muž přišel s receptem, který by údajně měl zabránit kašli a také bronchitidě. A to dokonce během jediné noci. Říká, že si již nikdy nekoupí žádný lék z lékárny. Stačí mu k tomu jedna potravina – zelí.

Hrudní zábaly ze zelí jsou u něj zárukou vyléčení

Stačí, když zelí vloží na 1-2 minuty do vroucí vody, zalije medem a poté položí na hrudník. Pokud je kašel silný, je nožné dát jeden zábal i na záda. Ráno uvidíte, že po kašli nebude ani stopa. Spolu s medem se totiž zelí vstřebá do pokožky a má léčivý účinek. Pokud ale na kašel trpíte pravidelně, je nutné tyto domácí recepty konzultovat se svým lékařem, abyste si naopak neuškodili. Někdo může být na med například alergický.

Vyzkoušejte i recepty našich babiček, uleví se vám

Zelí nebo med určitě nejsou jediné suroviny, které vám uleví od kašle. Zánět průdušek může být velmi nepříjemný a poznáte ho především podle těchto příznaků:

  • Hlenovitý kašel, potíže s dýcháním
  • Bolesti v oblasti hrudníku a bolesti svalů
  • Ucpaný nos, únava a horečka

Akutní zánět může trvat vyléčit dva až tři týdny. Chronický zánět napadá hlavně aktivní kuřáky a může se u nich vyskytnout po většinu dní v měsíci.

Lékem na téměř všechno nemoci je česnek. Musí být kvalitní, nejlépe český. Před spaním si ho oloupejte, nakrájejte na malé kousky, vložte do sklenice mléka a převařte. Úleva by měla přijít okamžitě. Léčivé účinky kurkumy jsou také známé. Odstraňuje hleny a urychluje hojení. Stejně jako česnek přijdete lžičku tohoto koření do mléka a převařte. Napařování je skvělým tipem, pomoci vám může eukalyptový olej. Kromě inhalace můžete tento olej použít jako zábal nebo si ho kápnout do horké koupele.

Určitě mějte v zásobě také cibulový sirup, který vám pomůže pokaždé, když uvidíte první příznaky kašle nebo zánětu. Stačí každé ráno sníst jednu lžičku této medicíny. Ku prospěchu vám budou také sezamová nebo lněná semínka, které užívejte společně s medem každý den před spaním. Důležitá je také celková hydratace těla, proto nezapomínejte pít čistou vodu.