Domácí trik, jak vyčistit a odmastit sklo na troubě zevnitř: Nemusíte nic rozebírat – rychlé a snadné!

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Ačkoliv dáváte při pečení jídla v troubě pozor, vždy se časem ušpiní a zamastí. Během pečení se pára z jídla šíří a nečistoty se hromadí na stěnách, dvířkách i na vnitřním skle. Zde je několik jednoduchých tipů, které vám při čištění trouby pomohou!

Voda a saponát

Nic není lepší, než voda smíchaná s neutrálním saponátem na nádobí. Odstraní nečistoty i mastnotu. Udělejte základní čištění pomocí houbičky a saponátu, následně odstraňte pěnu vlhkým hadříkem a dokončete suchým hadříkem. Pokud je vaše trouba příliš znečištěna, potom dočistěte troubu podle některého z následujících postupů.

Pasta ze sody

První tip je pasta z oblíbené sody , kterou je dobré mít vždy po ruce. Je totiž skvělým pomocníkem v domácnosti. Pastu si připravíte pomocí sody a vlažné vody.

Stačí jen promíchat vodu se sodou na hustší konzistenci, aby nestékala. Poté pomocí čistícího kartáče naneste pastu na celou vnitřní stranu skleněných dvířek a jemně rozetřete. Dejte pozor , aby se pasta nedostala na těžko dostupná místa, jako jsou například skleněné vložky.

Pastu nechte působit nejméně 20 minut , potom ji odstraňte vlhkým hadříkem nebo vlhkou houbou. Nakonec ještě vytřete dosucha.

Pasta ze sody a octa

Pokud se vám nepodařilo ze skla trouby odstranit všechny nečistoty pouze pomocí sody, vylepšete pastu tak, že vodu ještě trochu zahřejte a přidejte trochu octa. V takovém případě také přidejte více sody, abyste zachovali konzistenci pasty a zabránili její stékání.

Pastu naneste dokud je voda ještě teplá a dobře rozetřete. Nechte působit nejméně 20 minut , potom očistěte jemnou stranou houbičky a osušte.

Jak vyčistit vnitřek skleněných dvířek?

Čištění vnitřních částí trouby je docela jednoduché. Jak se však dostat k této části? Existuje jednoduchý způsob, závisí to však také od modelu vaší trouby.

Některé dvířka je třeba odšroubovat, ty modernější už mají tlačítko nebo bezpečnostní zámky, které uvolní sklo zevnitř a mají přístup dovnitř.

Jak vyčistit sklo trouby v dvířkách, které nelze otevřít?

Pokud se dvířka na vaší troubě nedají uvolnit, existuje alternativa, jak je vyčistit. Budete však potřebovat nástroj, pomocí kterého dosáhnete na nečistoty, nahromaděné mezi sklem.

1. krok

Vezměte si starý drátěný věšák, velmi savou hadřík a gumičku. Vyjměte věšák a natáhněte drát , dokud nebude vypadat jako prodloužený háček.

2. krok

Pomocí gumičky upevněte na háček hadřík a ujistěte se, že dobře drží.

3. krok

Otevřete dvířka trouby a nechte je ve svislé poloze. Uvnitř by měla být mezera ze spodní strany přes kterou aplikujete čisticí roztok.

4. krok

Příprava odmašťovacího roztoku: v misce smíchejte teplou vodu, lžíci jedlé sody, půl šálku octa a lžíci soli. Dobře protřepejte.

5. krok

Do tohoto roztoku ponořte hadřík, pak ji vložte přes mezeru mezi sklo a potřete po celé ploše skla, abyste odstranili všechny nečistoty. Pokud je to nutné, nechte roztok několik minut působit.

6. krok

Nakonec vyberte znečištěnou hadřík z trouby, vyměňte ji za čistou a znovu upevněte. Postupujte stejně a sklo vytřete do sucha. Hotovo.