Domácí recept pro odstranění nepříjemného kašle. Trocha zeleniny a medu mohou pomoci

0
(0)

Dalibor , 03. 10. 2020

Kašel dokáže být skutečně jedním z nejvíce nepříjemných příznaků nachlazení nebo chřipky. Je velice obtížné se ho zbavit, může trvat i několik dní, u někoho možná i týdnů. Ale přesto, že se zdá, že je to stav, který má za úkol otravovat nám život, ve skutečnosti se jedná o obranný reflex sloužící  k udržování průchodnosti dýchacích cest. Druhy jsou různé a každý si zpravidla vyžaduje jinou léčbu. My pro vás ale máme jednu přírodní metodu, která účinně zažene jakýkoli kašel přirozenou cestou bez chemie.

Suchý a dráždivý kašel

Suchý kašel může být vyvolán několika faktory, například:

  • Působením alergenů
  • Chemickými faktory
  • Cigaretovým kouřem
  • Prachem
  • Extrémně suchým vzduchem

Většinou se jedná o první příznak nadcházejícího nachlazeni a používají se na něj léky, které kašel tlumí. Říká se jim antitusika a usnadňují vykašlávání.

Vlhký kašel

Většinou se objevuje u akutního zánětu průdušek a u zápalu plic. Během vlhkého kašle se tvoří hlen různých barev i konzistence. Na tento druh kašle se používají expektorancia a mukolytika. Brát by se měly nejpozději do páté hodiny večerní, aby se předešlo špatné kvalitě spánku. V případě vlhkého kašle se doporučuje zvýšit příjem tekutin, snažte se pít hodně čisté vody a bylinných čajů.

Domácí lék na léčbu kašle

Pokud se rozhodnete pro přirozenou léčbu kašle bez léků, je dobré zvolit tu nejúčinnější. Skládá se z pouhých dvou složek – zelného listu a medu. Připravte si jeden zelný list a obyčejný med. Nejprve si vezměte zelný list a ponořte na několik minut do horké vody. Následně na něj natřete silnou vrstvu medu, zabalte a vložte do sáčku nebo do potravinářské fólie. Takto připravený obklad umístěte na střed hrudníku a zafixujte například šátkem nebo obvazem. Tuto proceduru provádějte vždy před spaním. V případě silného kašle můžete použít obklady dva – jeden na hruď a druhý na záda. Léčbu dodržujte po dobu 5-7 dní a bude po kašli.