Věčně mě trápily popraskané rty, pak mi ale babička poradila tento domácí balzám.

0
(0)

Dalibor , 10. 06. 2021

Pokud patříte mezi osoby, které trápí popraskané rty a jejich neustálé promazávání nezabírá, jistě víte, jak je to nepříjemná a zapeklitá situace. Popraskané rty mohou způsobit hned několik problémů. Vyzkoušejte pít více vody, než pijete, rty mohou praskat také z důvodu dehydratace těla. Co se týká dalšího postupu, vynechte veškeré krémy a jelení loje, které stejně nepomáhají tak, jak by měly a raději si vyrobte tento domácí přípravek, který vám s popraskanými rty opravdu pomůže. Co vše budete potřebovat a jaký je postup se dočtete níže.

Příprava krému na rty

Pokud byste si rádi vyrobili krém na rty, který vaše rty opravdu dostatečně hydratuje, budete potřebovat pouze 1 čajovou lžičku kvalitní mořské soli a 1 čajovou lžičku kokosového oleje v potravinářské kvalitě. Obě tyto ingredience důkladně promíchejte v malé mističce. Dejte přípravku třeba půl hodiny čas na odležení, aby se sůl zvládla úplně rozpustit. Pak už stačí jen do směsi namočit prst a jemnými krouživými pohyby asi minutu vtírat do rtů. Už není potřeba krém nijak oplachovat, celý se vsákne do rtů.

Recept na domácí balzám na rty

Ano balzám na rty nemusíte kupovat v obchodě. Vyrobte si ten svůj, takový, který bude 100% přírodní a mnohem účinnější. Potřebovat budete pouze těchto pár základních surovin: 1 polévkovou lžíci kokosového oleje, 1 polévkovou lžíci olivového oleje a ¾ polévkové lžíce tekutého medu. Všechny tyto suroviny důkladně promíchejte, tím vám vznikne skvělý balzám na rty. Uchovávejte ho v drobné nádobě s víčkem. Používat jej nemusíte jen párkrát denně, naopak jej můžete používat celý den dle vaší potřeby a ani nemusí být uchováván v lednici. Jen počítejte s tím, že mimo lednici se vám v parných letních dnech rozteče stejně jako obyčejný koupený jelení lůj nebo zakoupený balzám na rty. Tuk má holt vlivem tepla tendence se roztékat, což může být nevýhodou u všech produktů vyrobených na základě tuku. V létě proto může být výhodou uchovávat balzám někde více v chladu, pokud je to možné.