V práci od rána do večera stojím a chodím domů s bolestmi nohou. Tato domácí metoda mi jako jediná pomáhá.

0
(0)

Dalibor , 17. 02. 2021

Možná už jste na své nohy vyzkoušeli všechno. Peelingy, nakoupené v obchodech, ale mnohokrát ani nefungují. Proto je na čase vyzkoušet tento domácí recept, se kterým se snadno zbavíte popraskané kůže. Nic jiného vám dokonalou pokožku nezajistí.

Důvodů popraskaných nohou je mnoho

Jestli nosíte nevhodnou obuv, máte široké nohy a úzké boty nebo trpíte na křečové žíly, zaděláváte si na velké problémy s nohama, který je potřeba řešit. Zkuste pro své nohy tuto koupel:

  • 5 lžic sody
  • Trochu sprchového gelu
  • Éterický olej (několik kapek – pomeranč, citron, levandule)

Jestli chcete zajistit lepší účinek, nohy silně stlačte a držte je v horké vodě alespoň po dobu pěti minu. Smíchejte sodu s éterickým olejem a sprchovým gelem. Připravenou směs vtírejte do pokožky chodidel a proveďte lehkou masáž.

Jestli je pokožka stále drsná a tvrdá, můžete sodu dostat do pokožky štětcem nebo pemzou. Poté sodu smyjte a namažte si nohy jakýmkoliv krémem na nohy, který je bude hydratovat. Pokud budete tento postup opakovat každý den po dobu dvou týdnů, uvidíte, že se pokožka vašich nohou mnohonásobně zlepší.

Soda je výborný lék na nadměrné pocení

Zbavíte se nejen kosmetických problémů, ale soda je také skvělý lék na vymýcení plísňové infekce. Maska na nohy z jedlé sody také pomáhá zbavit se nadměrného pocení a nepříjemného zápachu, který je s ním spojený.

Proti pocení nejen nohou ale pomáhá také zlepšení životního stylu, vynechání nezdravých potravin a také si musíte dopřát pravidelný pohyb. Konzumace alkoholu, kouření nebo jiné neřesti mohou pocení velmi ovlivnit.

Jedlou sodu můžete použít nejen na masáž nohou, ale pomůže také s problémy s vlasy nebo s ní můžete vyčistit celý byt. Je to skvělý pomocník nejen v kuchyni do pečení, ale ženy ji milují hlavně při úklidu koupelny, protože pomáhá odstraňovat vodní kamen a jiné usazeniny například na bateriích nebo umyvadlech.

👍 Tento návod je užitečný